Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaCzytamy „Nad Niemnem” – 12. odsłona Narodowego Czytania.

  Czytamy „Nad Niemnem” – 12. odsłona Narodowego Czytania.

  Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak i Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak zapraszają 9 września 2023 r. o godzinie 11.00 na 12. odsłonę Narodowego Czytania.

  To kolejne spotkanie w ramach akcji zainicjowanej w 2012 r. pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – najbardziej znana powieść autorki. Powstawała ona w latach 1886-1887, opublikowano ją w 1888 r. „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

  Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, które odbędzie się na terenie zabytkowego parku w Winiarach, tuż nad brzegiem Pilicy, przy tarasie widokowym.  Większość mieszkańców Warki i okolic z pewnością zna to miejsce – jest ono finalnym punktem ścieżki edukacyjno-przyrodniczej. Na wydarzenie można dotrzeć indywidualnie lub wspólnie z grupą uczestników, która w towarzystwie pracowników muzeum spotyka się o godz. 10.30 przy Centrum Edukacyjno-Muzealnym i stąd wyrusza na miejsce akcji.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE