Więcej
  Strona głównaBlogiKronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kryminalni z Warki realizując działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie narkomanii na terenie gminy 23 sierpnia 2023 roku zatrzymali 21-latka. W wyniku pracy operacyjnej ustalono, że w jednym z domów na terenie miejscowości Nowa Wieś mogą być przechowywane duże ilości narkotyków. Funkcjonariusze po udaniu się na miejsce w budynku ujawnili podejrzanego, który dzielił biały proszek na mniejsze porcje. Wytypowany mężczyzna był wyraźnie zaskoczony i poddenerwowany obecnością stróżów prawa. Wyjaśnieniem takiej postawy 21-latka były wszechobecne torebki z zabronionymi substancjami. Późniejsze badania jednoznacznie wskazały, że jest to kokaina i pochodna mefedronu. Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie użytkowane przez młodego mieszkańca Warki. Podczas tych czynności ujawniono i zabezpieczono blisko 100 tysięcy złotych. W rezultacie czynności wykonanych przez funkcjonariuszy zakończyły się zabezpieczeniem łącznie blisko 1 kilograma kokainy i prawie 10 kilogramów substancji psychotropowej w postaci klefedronu. Wytężona praca policjantów zapobiegła trafieniu na czarny rynek niebezpiecznych substancji. Byłoby to około 11 tysięcy działek, o szacunkowej wartości około 1 mln. złotych. Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grójcu. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i 25 sierpnia br. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za złamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

  Intensywną sobotę 9 września 2023 r., mieli policjanci z wareckiego komisariatu w związku z odbywającym się Świętem Warki. Policjanci byli obecni zarówno w miejscu odbywania się imprezy jak również na drogach dojazdowych dbając o porządek i bezpieczeństwo uczestników. Wareccy policjanci od wielu lat realizując jedno z najważniejszych swoich zadań, czyli zapobieganie przestępstwom, starają się być na festynach i imprezach plenerowych organizowanych w naszej gminie. Święto Warki nie odbyło się bez wydarzeń. Tego dnia policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu białobrzeskiego, który z jednego z zaparkowanych pojazdów dokonał kradzieży tablicy rejestracyjnej. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Następnego dnia do Komisariatu Policji w Warce zgłosił się 17-latek, mieszkaniec Warki, który został pobity przez dwóch nieznanych sprawców. Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, sprawdzili i zabezpieczyli monitoringi, rozmawiali też z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców. Po tych sprawdzeniach mundurowi ustalili, że sprawcami są dwaj młodzi mężczyźni w wieku 17 i 19 lat, mieszkańcy gminy Chynów. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia, natomiast z uwagi na chuligański charakter czynu, sąd może zwiększyć karę dodatkowo o połowę.

  18 września 2023 r., policjanci z Warki zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z kradzieżą teczki z zawartością dokumentów i pieniędzy z jednego z niezamkniętych samochodów pozostawionych w dniu 11 września br. na targowisku miejskim w Warce. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że tego czynu mógł dokonać 56-latek, który już wcześniej karany był za tego typu przestępstwa. Zatrzymany mieszkaniec Warki usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  „DWA SŁOWA KOMENDANTA”

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

  W okresie od 4 do 30 września 2023 r. warecka Policja będzie prowadziła działania informacyjno – edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Ważnym aspektem akcji jest także edukacja dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Policjanci zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz zmniejszaniu prędkości przed przejściem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

  Podczas prowadzonych kontroli mundurowi zwracają też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia oraz czy dzieci są prawidłowo przewożone. Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci omawiają na nich zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze oraz wskazują najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypominają też o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

  Przypominam, że powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. Nie zapomnijmy porozmawiać ze swoimi pociechami o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Dawajmy też dzieciom przykład jak bezpiecznie i rozważnie korzystać z drogi.

  Z poważaniem – Komendant Komisariatu Policji w Warce /-/ kom. Paweł Lewandowski

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE