-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDożynki Powiatu Grójeckiego

  Dożynki Powiatu Grójeckiego

  Za nami uroczyste wydarzenie – Dożynki Powiatu Grójeckiego. Tegoroczne Święto Plonów obchodzone było 3 września w Lewiczynie. Mszę Świętą celebrował Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

  Przed mszą rozpoczął się uroczysty korowód dożynkowy, w którym uczestniczyły, godnie się prezentujące poczty sztandarowe: poczty służb mundurowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Polskiego Stronnictwa Ludowego, poczty samorządowe, kół łowieckich, pszczelarzy, PKSu i szkół. Za nimi podążały grupy wieńcowe oraz Starostowie Dożynkowi w towarzystwie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Nowomiejskiej.

  Następnie przyszedł czas na ceremonię dożynkową. Starostowie Dożynkowi Małgorzata i Adrian Feliksiak z gminy Belsk Duży, przekazali Staroście Powiatu okazały bochen chleba, który zgodnie z tradycją został podzielony przez samego Starostę Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka. Wójtowie i Burmistrzowie wraz z Zarządem Powiatu Grójeckiego rozdawali chleb uczestnikom dożynek. W tym czasie Zespół Pieśni i Tańca wykonywał tradycyjne pieśni ludowe, tworząc wyjątkową atmosferę całej uroczystości.

  W kolejnej części wydarzenia miało miejsce rozdanie nagród w konkursach związanych z dożynkami. W tym roku odbyły się dwa konkursy: na „Najładniejszy Kosz Dożynkowy” w którym wzięły udział placówki oświatowe z terenu gminy Warka – Zespół Szkół w Warce oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi oraz na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” w którym wzięło udział Koło Gospodyń Wiejskich „Wolanki” z Woli Palczewskiej. Ponadto swoje stoisko podczas wydarzenia stworzyło Stowarzyszenie ANIMATOR z Lasek.

  Po zakończeniu części artystyczno-ludowej nadszedł moment na rozrywkę. Na scenie jako pierwsza pojawiła się Orkiestra Dęta z Lewiczyna, następnie mini koncert dała 7-letnia Lena Parol. Gwiazdą wieczoru był Sławomir. Artysta stworzył niezwykłą atmosferę i przyciągnął wielu widzów, którzy bawili się w rytmie licznych hitów. Na zakończenie dożynek wystąpił lokalny zespół Dziku.

  Organizatorem Dożynek w Lewiczynie jest Samorząd Powiatu Grójeckiego wspólnie z Dekanatem Grójeckim oraz wszystkimi dziesięcioma Samorządami Gminnymi. Podczas uroczystości Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak wraz z całym Zarządem Powiatu podziękował wszystkim Samorządom za pomoc i zaangażowanie. W imieniu Warki podziękowanie odebrał Burmistrz Dariusz Gizka.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE