Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej"Psi Patrol", "Chłopi", "Teściowie 2" - obejrzyj 20 października w objazdowym kinie...

  „Psi Patrol”, „Chłopi”, „Teściowie 2” – obejrzyj 20 października w objazdowym kinie w Warce!

  20 października 2023 r. w sali OSP w Warce odbędą się pokazy filmowe. Partner wydarzenia Bezgotówkowe Kino Objazdowe zaserwuje najciekawsze premierowe ekranizacje. Wypad do kina może okazać się fantastyczną atrakcją dla całej rodziny w czasie jesiennej aury. Na ekranie będzie można zobaczyć: „Psi Patrol. Wielki film”, „Chłopi” oraz „Teściowie 2”.

  Ceny biletów: 20 zł normalny, 18 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 16 zł grupowy.

  Dla wszystkich, którzy dokonają płatności bezgotówkowej (tj. przelewem, kartą, telefonem czy za pomocą zegarka) przewidziano 10% zniżki na bilety i zestawy kinowe. Zniżka obowiązuje zarówno w przedsprzedaży, jak i w dniu przyjazdu, w kasie kina. Regulamin promocji: https://filmowobezgotowkowo.pl/znizka

  Kolejne benefity, tym razem dla przedsiębiorców, czekają przed ośrodkiem kultury w nowoczesnym kamperze, w którym funkcjonuje mobilne biuro Fundacji Polska Bezgotówkowa. Każdy przedsiębiorca, który odwiedzi kamper i zostawi wizytówkę otrzyma voucher na gratisowy popcorn.

  Bilety do kina można kupić zarówno online na stronie Bezgotówkowego Kina Objazdowego, jak i w dniu przyjazdu kina – w kasie, płacąc bezgotówkowo lub gotówką. TUTAJ KUP BILET

  Podczas seansów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli dla najmłodszych widzów proponujemy popcorn w specjalnej cenie – 8 zł za kubek popcornu.

  Harmonogram projekcji:

  8:30 – Psi Patrol. Wielki film (seans dla grup zorganizowanych ze szkół)

  10:15 – Psi Patrol. Wielki film (seans dla grup zorganizowanych ze szkół)

  12:00 – Chłopi (seans dla grup zorganizowanych ze szkół)

  14:00 – Psi Patrol. Wielki film

  16:00 – Psi Patrol. Wielki film

  18:00 – Chłopi

  20:30 – Teściowie 2

   

  „Psi Patrol: Wielki Film”

  Familijny, Przygodowy, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe 5+, czas trwania: 94 minuty, zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=6fS65BViGJQ

  Opis:

  W sequelu filmu w Adventure City wyląduje magiczny meteor, który da szczeniakom z Psiego patrolu supermoce. Dla Skye, najmniejszej członkini zespołu, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Ale sprawy przybiorą gorszy obrót, gdy arcy-rywal piesków, Humdinger, ucieknie z więzienia i połączy siły z szalonym naukowcem, aby ukraść supermoce dwóm złoczyńcom. Los Adventure City wisi na włosku, więc dzielny patrol będzie musiał wkroczyć do akcji i powstrzymać superzłoczyńców, zanim będzie za późno, a Skye będzie musiała nauczyć się, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

   

  „Chłopi”

  Obyczajowy, adaptacja lektury, Ograniczenia wiekowe 13+, FILM POLSKI, czas trwania: 115 minut, zwiastun: https://youtu.be/rILKSimhfA4?si=QYVTSVgRk8QVTHe1

  Opis:

  Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

  Znana w Polsce powieść uzyska światowy rozgłos nie tylko za sprawą nowego filmu Doroty Kobieli, ale także dzięki pierwszemu od 1925 r. wydaniu „Chłopów” po angielsku. Latem 2022 r. Penguin Classics, prestiżowy wydawca publikujący cenioną literaturę z całego świata, opublikuje nowy przekład „Chłopów” przygotowany przez Annę Zarenko, z przedmową wybitnego prof. Ryszarda Koziołka, rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Każda z 80 000 klatek “Chłopów” zostanie namalowana ręcznie. Unikalny styl filmu nawiąże do szerokiego repertuaru obrazów młodopolskich artystów. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

  W roli Jagny występuje Kamila Urzędowska. Partnerują jej Robert Gulaczyk (Antek), Mirosław Baka (Boryna), Andrzeja Konopka (Wójt), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Sonia Mietielica (Hanka), Małgorzata Kożuchowska (Organiścina), Sonia Bohosiewicz (Wójtowa), Maciej Musiał (Jasio), Dorota Stalińska (Jagustynka), Julia Wieniawa (Marysia Pastuszka) oraz Mateusz Rusin (Mateusz).

   

  „Teściowie 2”

  Komedia, Ograniczenia wiekowe 13+, FILM POLSKI, czas trwania: 95 minut, zwiastun: https://youtu.be/2jnLwh95SAg?si=b0jCMWddGkRKwS4J

  Opis:

  Podczas jednego wieczoru mało się nie pozabijali – co wydarzy się w trakcie trzydniowego pobytu w nadmorskim hotelu?

  Kontynuacja komediowego hitu, który podbił serca zarówno widzów, jak i krytyków, już 15 września trafi na ekrany kin. W obsadzie ponownie znaleźli się Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz oraz Ewa Dałkowska. Dołączyli do nich Eryk Kulm jr oraz Andrzej Zieliński. Za reżyserię „Teściów 2” odpowiada Kalina Alabrudzińska.

  Czy tym razem dojdzie do ślubu? Weronika i Łukasz – niedoszła para młoda z pierwszej części postanawia dać sobie drugą szansę i zaprasza rodzinę na ślub i przyjęcie weselne do nadmorskiej miejscowości. Wśród gości znajdują się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz wraz z psem Mirelką, a także rozwiedziona Małgorzata w towarzystwie… o kilkanaście lat młodszego Jana oraz matki. Morze, drinki, roznegliżowani plażowicze to wszystko sprawia, że członkowie rodziny pary młodej coraz bardziej się otwierają i zrzucają kolejne maski.

  „Teściowie 2” to komiczno-ironiczna opowieść o tym jaki jest stan małżeństwa z trzydziestoletnim stażem, o różnicy pokoleniowej w związku, która wciąż wydaje się być tematem tabu oraz o tym czy w ogóle warto wychodzić za mąż.

   

  Kasa Kina otwiera się 60 min. przed startem pierwszego seansu. Ważne! Bilety nie są rezerwowane telefonicznie (wyjątkiem są grupy zorganizowane).

  Zalecamy zakup biletów online i płatności bezdotykowych.

  Na miejscu dostępny będzie barek z napojami i popcornem.

   

  Na seanse zaprasza Fundacja Polska Bezgotówkowa, która przygotowała dla widzów garść wiedzy na temat innowacyjnych form płatniczych!

  Partnerami wydarzenia są: PKO Bank Polski, OSP Warka oraz „Dworek na Długiej”.

   

   

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE