Więcej
  Strona głównaOrganizacjeChwalimy się pięknem Największego Sadu Europy

  Chwalimy się pięknem Największego Sadu Europy

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – koordynator Szlaku Jabłkowego gościł uczestników wizyty studyjnej ze Starych Jabłonek. Była to doskonała okazja, by zaprezentować walory turystyczne jednego z najsmaczniejszych szlaków na mapie kraju i opowiedzieć o roli koordynatora w zjednoczeniu jabłkowego partnerstwa i jego rozwoju.

  Członkowie Stowarzyszenia Wieś Jabłkowych Smaków ze Starych Jabłonek zwiedzanie warecko-grójeckiego zagłębia sadowniczego rozpoczęli do Czerska. Zapoznali się tam z historią regionu i sylwetką samej królowej Bony, która jak wiemy była założycielką pierwszych sadów jabłoniowych.

  Następnym punktem programu był browar rzemieślniczy „Browarka”. Jego właściciel podczas swojej inspirującej opowieści zdradził tajniki ważenia wareckiego piwa oraz przekonywał, że jabłko może być doskonałym dodatkiem do piwa; czego przykładem jest flagowy produkt pod nazwą „Drzewo życia”.

  Gospodarstwo Sadownicze Marka Szymaniaka zaprosiło uczestników na… jabłkowe samozbiory okraszone rzecz jasna opowieściami na temat tradycji sadowniczych, metod upraw, najpopularniejszych odmian.

  Kulminacyjnym punktem wizyty było wydarzenie na wareckim rynku – Światowy Dzień Jabłka. Pięknie udekorowane stosika, zaangażowanie Organizatorów i Partnerów, mnóstwo pomysłów na jabłkowe smaki zachwyciły przedstawicieli Stowarzyszenia ze Starych Jabłonek. Zgodnie stwierdzili, że słyszeli w mediach o tym wydarzeniu, ale nie spodziewali się, że panuje tutaj tak fantastyczny klimat.

  Ostatni dzień wizyty to czas podsumowań. Podczas spotkania z przedstawicielką Stowarzyszenia W.A.R.K.A. uczestnicy jabłkowej wizyty wymienili się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na promowanie jabłek – naszego dobra narodowego. – jako koordynatora.

  Ostatnim punktem wyprawy była „Nasza Tłocznia”, w której gdzie zorganizowana został pokaz tłoczenia naturalnych soków z ekologicznych rodzimych upraw.

  Było nam niezmiernie miło gościć przedstawicieli Stowarzyszenia Wieś Jabłkowych Smaków – mówi Marzena Pawłowska ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – Z przyjemnością i dumą podzieliliśmy się owocami naszej pasji. Wiemy, że wszystkie nasze obiekty stanęły na wysokości zadania i z największym profesjonalizmem podjęły turystów. Wrócili oni do Starych Jabłonek z głowami pełnymi inspiracji, nowymi pomysłami i…. deklaracjami, że odwiedzą nas za rok!

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE