Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejKolejny międzyszkolny turniej wiedzy... o Wysockim

  Kolejny międzyszkolny turniej wiedzy… o Wysockim

  Po raz czwarty w tym roku reprezentacje wareckich szkół podstawowych i gimnazjalnych zmierzą się w Konkursie Wiedzy „Nasza Historia” o bohaterach i wydarzeniach historycznych związanych z Warką. Na zakończenie roku, listopadowy bohater czyli Piotr Wysocki, jego życie oraz zapoczątkowany przez niego zryw narodowy – „Powstanie Listopadowe”.

  Przypomnijmy, ostatni konkurs w październiku dotyczący Generała Kazimierza Pułaskiego wygrały reprezentacje z Nowej Wsi (podstawówki) i Dębnowoli (gimnazja).

  W przeddzień uroczystości związanych z wybuchem Powstania w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 noszącej imię Piotra Wysockiego i będącej gospodarzem konkursu zmierzą się między sobą reprezentacje ośmiu szkół z gminy Warka. Trzyosobowe drużyny walczyć będą w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe – Konary, Wrociszew, Michałów, Ostrołęka, Nowa Wieś i PSP nr 2 w Warce (gospodarz nie uczestniczy w konkursie) oraz szkoły gimnazjalne – Dębnowola i Warka. W dotychczasowych zmaganiach, w każdej z kategorii, rywalizacja była niezwykle wyrównana i o zwycięstwie decydowały ostatnie pytania konkursowe. Jak będzie teraz, przekonamy się już 28 listopada…

  Uroczyste wręczenie nagród szkołom i drużynom nastąpi podczas uroczystości związanych z 183 rocznicą „Nocy Listopadowej” 29.11 ok. godz. 18:00 w „Dworku na Długiej”.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE