Więcej

  Ogniste tango!

  Ostatnie listopadowe spotkanie Wareckiej akademii Wiedzy – 28 listopada 2013 – zapamiętamy na pewno jako wielkie wydarzenie. Wykład pt. W RYTMIE TANGA PRZEZ CAŁA ARGENTYNĘ poprowadzili: Sylwia  Rubin – Krukowska i Hermes Cristian Rubin. Specjalną atrakcją okazał się język wykładu – hiszpański! (oczywiście tłumaczony na bieżąco przez Sylwię Rubin – Krukowską). Była piękna muzyka, był wspaniały taniec, mnóstwo ciekawostek i … zaskoczenie: Argentyna to niemal druga Polska! (Tak wielu Argentyńczyków legitymuje się polskim pochodzeniem). W Argentynie wciąż istnieją czysto polskie miejscowości o nazwach JADWIGA i WANDA. Cristin Rubin zna osobiście niektórych mieszkańców WANDY.

  Dziękujemy naszym Słuchaczom za liczne przybycie.

  Polecamy też gorąco nasz kolejny wykład:

  Dworek na Długiej – czwartek – 5 grudnia – godz. 1730.

  DLACZEGO TE WSZYSTKIE WYŻE I NIŻE PSUJĄ NAM POGODĘ.

  Spotkanie prowadzi emerytowany wykładowca WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ specjalizujący się w prognozowaniu pogody dla lotniska – płk dr JAN WIKTOROWSKI.

  Hanna Szczepanowska – koordynator Wareckiej Akademii Wiedzy

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE