Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaKRUS zaprasza 6 grudnia na szkolenie z zakresu BHP dla sołtysów oraz...

  KRUS zaprasza 6 grudnia na szkolenie z zakresu BHP dla sołtysów oraz chętnych rolników z gminy Warka

  Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Grójcu zawiadamia, że w dniu 6 grudnia 2023 r. o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Warce odbędzie się szkolenie z zakresu BHP dla sołtysów oraz chętnych rolników z gminy Warka. Tematami szkolenia będą:

  1. Ogólne przepisy dotyczące ubezpieczenia społecznego rolników (w tym możliwości spłaty zadłużenia w opłacaniu składek, ubezpieczenie dzieci rolników do 16 roku życia od NNW, ubezpieczenie upraw od NNW, wyjazdy na rehabilitację leczniczą dla rolników i emerytów rolniczych).
  2. Informacja na temat terminowości zgłaszania wypadków przy pracy rolniczej.
  3. Zasady bezpiecznej pracy na wysokościach, w wykopach i zbiornikach w gospodarstwie rolnym.
  4. Zasady bezpiecznej pracy ze środkami ochrony roślin z pokazem odzieży ochronnej do zabiegów chemizacyjnych w ramach kampanii prewencyjnej pn.: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
  5. Zasady bezpiecznej pracy przy użytkowaniu maszyn i urządzeń w gospodarstwie rolnym.

  Zapraszamy wszystkich sołtysów i rolników do udziału w spotkaniu, a zwłaszcza osoby, które uległy wypadkowi przy pracy rolniczej.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE