Więcej
  Strona głównaBlogi17 grudnia ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie o muzyce filmowej

  17 grudnia ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie o muzyce filmowej

  Zapraszamy na kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”, które odbędzie się na zakończenie prezentowania ekspozycji.

  17 grudnia (niedziela) o godz. 16.00

  sala wystaw CEM
  przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
  ul. Pułaskiego 24

  wstęp wolny

  Wystawa jest dostępna dla zwiedzających już od kilku miesięcy. Swoją specyfiką wyłamuje się ze schematu tradycyjnych ekspozycji. Sala wystawowa zmieniona w salę kinową i wspaniała muzyka filmowa – przyciągnęły już do wareckiego muzeum wielu gości. Wystawę możemy jeszcze oglądać tylko do 17 grudnia. Tego dnia, podczas kuratorskiego oprowadzania, nie zabraknie opowieści o tworzeniu wystawy, ciekawostek i oczywiście niezwykłej muzyki filmowej.  Będzie również możliwość nabycia nowego muzealnego wydawnictwa – katalogu wystawy zwierającego wiele informacji dotyczących polskich kompozytorów, których muzyka zaistniała w amerykańskich produkcjach filmowych.

  Przypomnijmy, że na wystawie Muzeum przybliża wielkie osiągniecia z dziedziny muzyki filmowej siedmiu kompozytorów: Bronisława Kapera, Henryka Warsa, Krzysztofa Komedy, Krzysztofa Pendereckiego, Zbigniewa Preisnera, Wojciecha Kilara i Jana AP Kaczmarka. Pokazuje m.in. plakaty filmowe, pamiątki, ale i oryginalne obiekty wypożyczone od takich osobistości świata muzyki filmowej jak: Preisner i Kaczmarek. Wyrazili oni zgodę na prezentację m.in. certyfikatów nagród Golden Globe i Oscar.

  Każdy z kompozytorów zapisał wspaniałą kartę wnosząc wkład twórczy do słynnych hollywoodzkich produkcji takich jak: „Bunt na Bounty”, „Mój przyjaciel delfin”, „Dziecko Rosemary”, „Lśnienie”, „Kiedy mężczyzna kocha kobietę”, „Dracula” czy „Marzyciel”. Można będzie się o tym przekonać uczestnicząc w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie z historykiem Karolem Kucharskim i przy okazji wsłuchując się w takty linii melodycznych. Po wejściu na salę ekspozycyjną otoczy nas muzyka. Ścieżki dźwiękowe, które skomponowali nasi rodacy, towarzyszyć nam będą przez cały czas obecności na wystawie. By lepiej wsłuchać się w ich brzmienie i jednocześnie w opowieść kuratora można będzie usiąść wygodnie w fotelu stanowiącym element ekspozycji.

  Gorąco polecamy uczestnictwo w tym wydarzeniu, wszystkim którzy jeszcze nie mieli okazji zwiedzać wystawy i tym którzy chcieliby ją zobaczyć i… usłyszeć ponownie. 17 grudnia wstęp na ekspozycję poświęconą muzyce filmowej będzie bezpłatny. Zapraszamy!

  Zadanie „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Powiatu Grójeckiego.

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE