Więcej
  Strona głównaSportSiatkówkaPodium siatkarskiego teamu z Warki!

  Podium siatkarskiego teamu z Warki!

  Siatkarska drużyna z Warki wystartowała w dniach 7 – 8 grudnia w siatkarskim turnieju zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kalwaria oraz tamtejszy klub UKS „Budowlani”. Siatkarskie zespoły  pochodzące głównie z południa Mazowsza rozgrywały swoje spotkania w sali sportowej Zespołu Szkół w Brześcach. Była to już czwarta odsłona siatkarskiej rywalizacji mężczyzn zorganizowana z okazji mikołajek.

  Pasjonaci piłki siatkowej z Warki dowiedziawszy się o turnieju postanowili stanąć w szranki z pozostałymi hobbystami tegoż sportu. Z inicjatywy Andrzeja Kwiecińskiego w Warce zawiązała się nieformalna drużyna o nazwie WTS Warka, która postanowiła spróbować swoich sił w turnieju rozgrywanym w Górze Kalwarii. Prócz założyciela, kapitana i jednocześnie zawodnika zespołu WTS Warka, czyli Andrzeja Kwiecińskiego w skład drużyny weszli również Mateusz Gajewski, Mateusz Maroszek, Bartłomiej Malec, Tomasz Gniewosz, Tomasz Rączka, Tomasz Śpiewak oraz Igor Grzegorek.

  Chęć rywalizacji w mikołajkowym turnieju halowej piłki siatkowej zadeklarowało osiem teamów, wśród których byli między innymi zawodnicy na co dzień rywalizujący w rozgrywkach III ligi piłki siatkowej. Organizatorzy rywalizacji stworzyli dwie czterozespołowe grupy, w których rozegrano mecze tak zwanym systemem każdy z każdym. Dwa najlepsze zespoły danej grupy awansowały do rozgrywek półfinałowych.
  Siatkarski zespół z Warki w podręcznikowym stylu przebrnął przez sparingi w swojej grupie.  Drużyna Andrzeja Kwiecińskiego zwyciężyła we wszystkich trzech meczach, awansując tym samym do rozgrywek półfinałowych z pierwszego miejsca w grupie.  W finale mikołajkowego turnieju siatkówki halowej organizatorzy utworzyli jedną grupę, w której znalazły się cztery najlepsze zespoły rozgrywek. Ponownie siatkarskie teamy stoczyły rywalizację według zasady każdy z każdym. Drużyna dowodzona przez Andrzeja Kwiecińskiego w pierwszym spotkaniu zmierzyła się z zawodnikami z Nowej Iwicznej. Niestety zawodnicy podwarszawskiej miejscowości okazali się zbyt silnym przeciwnikiem dla pasjonatów siatkówki z Warki, którzy mecz ten przegrali rezultatem 2 : 1. Kolejny mecz rozegrał się niemalże według scenariusza znanego z pierwszego meczu fazy finałowej. Spotkanie z zespołem Disneyland drużyna WTS Warka przegrała rezultatem 2 : 1. W ostatnim spotkaniu IV Mikołajowego Turnieju Piłki Siatkowej reprezentanci barw gminy Warka zmierzyli się z gospodarzami turnieju – zespołem UKS Budowlani Góra Kalwaria.  Spotkanie to zespół prowadzony przez Andrzeja Kwiecińskiego wygrał rezultatem 2 : 1.

  Ostatecznie pasjonaci siatkówki z Warki zajęli 3. miejsce w IV turnieju halowej piłki siatkowej mężczyzn organizowanym z okazji mikołajek. Zwieńczeniem dobrej gry zawodników z Warki było przyznanie nagrody dla najlepszego zawodnika rozgrywek siatkarzowi teamu WTS Warka – Bartłomiejowi Malcowi.

  Rezultat uzyskany przez pasjonatów siatkówki z Warki pokazuje jak wielki sportowy potencjał spoczywa w młodzieży pochodzącej z gminy Warka. Być może za sprawą tej hobbystycznej inicjatywy Andrzeja Kwiecińskiego na terenie Ziemi Wareckiej nastąpi reaktywacja gminnej siatkówki, której niezwykłą historię co wytrwalsi kibice wspominają z sentymentem.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE