Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRMikołajkowe szaleństwo!

  Mikołajkowe szaleństwo!

  6 grudnia dla dzieci z gminy Warki odbyły się MIKOŁAJKI pod patronatem Burmistrza Warki organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i Gminną Jednostkę Kultury „Dworek na Długiej”. Na dzieciaków czekało wiele atrakcji.

  Do Samorządowego Przedszkola w Warce przybył mikołajkowy Elf – były gry, zabawy świąteczne i magiczne sztuczki. Przybył też sam Święty Mikołaj, który dla wszystkich dzieci przyniósł słodkie upominki.

  W hali CeSiR dla trochę starszych dzieci ze szkół podstawowych zorganizowano Mikołajkowy Tor Sprawnościowy. Uczniowie zmierzyli się z siedmioma konkurencjami. Była sztafeta efów z dzwoneczkami, łowienie prezentów, ubieranie choinki, chodzenie po krach, zbieranie kolorowych kul śnieżnych, szusowanie z narciarzem. Wiele radości przyniosła konkurencja, w której dzieci pompowali kolorowe baloniki. Na każdym stanowisku zawodnicy zdobywali sprawności do karty zadań, by po skompletowaniu wszystkich udać się do Świętego Mikołaja, otrzymać słodkości i zrobić pamiątkowe zdjęcie klasowe.  Dużą atrakcją tego dnia były również „dmuchańce” i gigantyczne zjeżdżalnie, z których dzieci mogły korzystać do woli.  Wśród świątecznej muzyki dało się usłyszeć wesołe krzyki dzieci. Ponadto wśród wszystkich kroczyli Magicy, którzy prezentowali niezwykłe sztuczki i zabawiali grono milusińskich.

  Dla starszych klas ze szkół podstawowych zorganizowano Grę Terenową „Poszukiwanie Św. Mikołaja”.  Grupy przemierzały ulice Warki rozwiązując zagadki, poszukując  Mikołajów i słodkiego skarbu. W Urzędzie Miasta czekała na nich miła niespodzianka, a na zakończenie klasy trafiły do CeSiR by skorzystać z atrakcji przygotowanych w hali.

  Mikołajkowy dzień był wesoły dla wszystkich dzieci z Warki i okolic.
  Za pomoc przy organizacji tej imprezy dziękujemy koszykarzom  KS Pułaski Warka, wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego w Warce i Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Warce.

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE