Więcej
  Strona głównaInstytucjeZmiana zaczyna się od działania. My w PSP2 w Warce działamy…

  Zmiana zaczyna się od działania. My w PSP2 w Warce działamy…

  Troska o środowisko nie ogranicza się jedynie do segregacji śmieci i oszczędzania wody. To przede wszystkim sposób myślenia. Dlatego sukcesywnie powinniśmy wpajać dzieciom wiedzę, że każdy człowiek, duży czy mały, jest częścią przyrody. Uczniowie PSP nr 2 w Warce przystąpili do II edycji konkursu popularyzującego wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym „Ekocyrkularni” skierowanego do dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Konkurs miał promować ideę gospodarki cyrkularnej, zgodnie z którą surowce powinny być wykorzystywane w obiegu zamkniętym tak długo, jak to możliwe. Dzięki temu produkcja odpadów jest minimalizowana, a surowce można wykorzystać ponownie. Ma to przyczynić się do racjonalnego korzystania z tych zasobów i tym samym ograniczyć negatywny wpływ produkcji na środowisko. Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że ważne jest to, by jak najwcześniej edukować dzieci w zakresie ekologii i dbania o środowisko. Tylko w ten sposób możemy realnie wpływać na nasze najbliższe otoczenie, a w dalszej perspektywie – na naszą planetę. Z dumą informujemy, iż uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsce w konkursie w kategorii szkół podstawowych i otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Uzyskane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup nowoczesnego oświetlenia sal jakim jest światło LED. W porównaniu do tradycyjnych źródeł światła LED-y pozwalają zaoszczędzić nawet do 70% energii. Żarówki LED, czyli tzw. diody elektroluminescencyjne często nazywa się także „zielonym oświetleniem”, bo generują dużo mocniejsze światło przy zużyciu mniejszej ilości energii elektrycznej. To nasz ukłon w stronę naszej planety Ziemi.

  Koordynator projektu: Irena Domańska

  Drugim konkursem do którego przystąpiła nasza szkoła to konkurs eko-kreatywni, który był realizowany w ramach projektu wojewody mazowieckiego „Czyste Mazowieckie”. To rozbudowany ekologiczny program edukacyjno-informacyjny dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych realizowany na terenie województwa mazowieckiego. Projekt zwraca uwagę na dbałość o czyste powietrze przy jednoczesnym edukowaniu o emisji gazów i pyłów. Zadanie w konkursie „eko-kreatywni” polegało na wykonaniu modelu ekologicznej zabawki z odpadów m.in. butelek, opakowań, puszek i kartonów. Uczennica naszej szkoły Barbara Szydło z klasy 6a zajęła I miejsce. Bardzo cieszymy się z jej sukcesu.

  Koordynator konkursu: Barbara Gizka.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE