Więcej
  Strona głównaInstytucjeRusza 19. edycja konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”

  Rusza 19. edycja konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”

  15 marca Stowarzyszenie W.A.R.K.A. uruchomi kolejną edycję konkursu. Podobnie jak w poprzednim roku, będzie można aplikować nawet o 6.000 dofinansowania na realizację projektów aktywizujących lokalną społeczność. Termin składania wniosków upływa 19 kwietnia.

  „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. aktywnie bierze udział w programie od 2006 r. W tym czasie na terenie działalności ODL W.A.R.K.A. zrealizowano aż 361 projektów, z czego 110 na terenie gminy Warka! Z zeszłorocznych inicjatyw wymienić należy chociażby: ogródek zmysłów przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, miejsce spotkań przy stawie w Klonowej Woli, olimpiadę senioralną koncert wielu kultur, czy spektakle teatralne w formule teatru forum.

  Zgodnie z założeniami w konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy pięciu gmin z terenu powiatu grójeckiego, tj.: Warka, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec. Ważne, że grupy nie muszą być sformalizowane. Liczy się, by miały pomysł na rozbudzenie aktywności w swoim środowisku – miejscowości, szkole, kole gospodyń, grupie seniorów itd. Kolejnym etapem jest złożenie wniosku za pośrednictwem generatora dostępnego na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl do 19 kwietnia 2024 r. (do godz. 23:59). Projekty będą mogły być realizowane od czerwca do grudnia 2024 r.

  Tych, którzy chcieliby uzyskać dodatkowe informacje na temat programu, warunków udziału zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 marca br. o godz. 13:00 w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce (u. Warszawska 45).

  Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – www.stowarzyszeniewarka.pl

  Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski, Frostico Chłodnia Warka, P.P.H.U. Cendromet Technology i mieszkańców przekazujących 1,5% podatku.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE