Więcej

  ZUMBA dla Kasi

  13 grudnia 2013 roku w godzinach 18.00 – 20.00 w Publicznym Gimnazjum w Warce odbył się niezwykły MARATON ZUMBY podczas którego przeprowadzono charytatywną zbiórkę na rehabilitację Kasi, uczennicy gimnazjum.

  Wystartowaliśmy o godzinie 18.00. Okazało się, że przed drzwiami szkoły stoi kolejka, której końca nie widać. Wszyscy chętnie przybyli i ofiarowywali swoją pomoc. Pierwsze 70 osób otrzymało od organizatorów upominki w postaci koszulek z autografem Tomasza Karolaka, płyty z muzyką RMF i opaski na rękę.

  O godz. 18.15 w sali gimnastycznej rozpoczęliśmy taniec ZUMBĘ, tańczyli wszyscy – kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, dorośli i dzieci, dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedstawiciele władz gminy, strażacy. Wszyscy w tym dniu tańczyli „dla Kasi”. W tym dniu odwiedziły nas także dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi pod opieka pani Anny Przybylskiej, które zorganizowały w swojej szkole zbiórkę charytatywną… również „dla Kasi”. Podobną akcję zorganizowały dzieci z PSP w Ostrołęce pod opieka pani Moniki Wojciechowskiej.

  Podczas maratonu swoje prace plastyczne i zdolności cukiernicze prezentowali uczniowie klas lll pod opieka pani Agnieszki Tomczyk i pani Ewy Gorczyńskiej. Wszyscy chętnie przekazywali darowizny „dla Kasi” otrzymując w zamian zarówno słodkości jak i plastyczne „cudeńka”. Swoje zaangażowanie w zbiórkę charytatywną włożyli również uczniowie z wolontariatu pod opieką pań: Doroty Macioszek, Moniki Kamać i Barbary Marchockiej, którzy zorganizowali 3 grudnia specjalny koncert mikołajkowy, przygotowali prace na kiermasz świąteczny a zebrane środki przekazali „dla Kasi”. Dzięki zaangażowaniu tak dużej grupy ludzi dobrej woli Rada Rodziców, która formalnie była organizatorem akcji zebrała środki finansowe na rehabilitacje Kasi, dzięki którym będzie miała szansę szybciej wrócić do zdrowia. Na maratonie była obecna rodzina Kasi, która wszystkim przybyłym serdecznie za wszystko podziękowała.

  Obok sali gimnastycznej funkcjonował kącik dla dzieci, w którym dzieci przybyłe na maraton mogły się pobawić, a zajmowały się nimi uczennice naszego gimnazjum pod opieką pani Doroty Macioszek.

  Kiedy wybiła godzina 20.00 wszyscy byli z jednej strony zawiedzeni, że to już koniec, z drugiej jednak strony czuło się duże zmęczenie gdyż ZUMBA to taniec niezwykle aktywny. Nad zdziwieniem i zmęczeniem jednak górę brała radość ze wspaniałej akcji w którą zaangażowało się bardzo wiele osób, chcących przekazać „coś z siebie”, swoje serce w szczytnym celu… „dla Kasi”.

  Na zakończenie pani dyrektor Bożena Sobieraj podziękowała wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji MARATONU ZUMBY i całej akcji charytatywnej.

  Pomysłodawcy projektu: uczniowie klasy IIIf, pani Anna Czarnecka wychowawczyni klasy IIIf oraz nauczycielka wychowania fizycznego Katarzyna Szeląg–Luśniewska składają szczególne podziękowania: Radzie Rodziców, Dyrekcji Szkoły, wszystkim Nauczycielom, Władzom Gminy, Wolontariatowi, Uczniom, Dyrekcji Dworku na Długiej, Dyrekcji ZUKu, opiece medycznej – pani Elżbiecie Gajdak i  panu Arturowi Luśniewskiemu, sponsorom koszulek – panu Januszowi Lipce i państwu Sławomirowi i Agnieszce Klimczuk oraz panu Tomaszowi Karolakowi, a także i wszystkim przybyłym na maraton za wsparcie, pomoc w organizacji i okazane serce. Kasia otrzymała od nas wszystkich nie tylko pomoc finansową, ale przede wszystkim miłość oraz koszulkę z życzeniami powrotu do zdrowia, podpisaną przez Tomasza Karolaka.

  DZIĘKUJEMY!!!!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE