Więcej
  Strona głównaInstytucjeWARKA - WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 - Wybieramy Radnych Powiatu Grójeckiego!

  WARKA – WYBORY SAMORZĄDOWE 2024 – Wybieramy Radnych Powiatu Grójeckiego!

  7 kwietnia 2024 roku każdy z obywateli posiadających prawa wyborcze będzie miał możliwość wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Będzie to niezwykle ważne głosowanie – wybierzemy tych, którzy decydować będą m.in. o inwestycjach w naszej najbliższej okolicy.

  Podczas wyborów otrzymacie Państwo 4 karty do głosowania:

  • Z kandydatami na Burmistrza Warki
  • Z kandydatami do Rady Miejskiej w Warce
  • Z kandydatami do Rady Powiatu Grójeckiego
  • Z kandydatami do Rady Sejmiku Województwa Mazowieckiego

  UWAGA! Na każdej otrzymanej karcie do głosowania można zaznaczyć tylko JEDEN RAZ ZNAK „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki).

  Głos będzie ważny, jeśli w kratce przy nazwisku danego kandydata postawiony zostanie znak „X” . W sytuacji, gdy na karcie postawiony zostanie inny znak, np. ptaszek lub kółko głos zostanie uznany przez komisję jako nieważny.

  Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7:00 – 21:00.

  • W pierwszym artykule informowaliśmy o tym gdzie zlokalizowanych jest 20 lokali wyborczych i mieszkańcy jakich ulic i miejscowości w nich mogą zagłosować – KLIKNIJ TUTAJ.
  • W drugim artykule informowaliśmy o 15 okręgach wyborczych w których wybierani będą po 1 Radnym do Rady Miejskiej – KLIKNIJ TUTAJ.
  • W trzecim artykule informowaliśmy o 3 kandydatach na Burmistrza Warki – KLIKNIJ TUTAJ.
  • W czwartym artykule informowaliśmy o kandydatach na Radnych Gminy Warka – KLIKNIJ TUTAJ.

  Dziś chcemy zaprezentować kandydatów do Rady Powiatu Grójeckiego z Gminy Warka. W Radzie Powiatu Warka posiada 4 mandaty. W sumie w wyborach do Powiatu startuje 39 kandydatów. Na wszystkich kandydatów głosuje się na obszarze całej Gminy.

  LISTA NR 1 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  LISTA NR 3 – KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

  LISTA NR 4 – KKW LEWICA

  LISTA NR 13 – KWW PRZYJAZNY POWIAT GRÓJECKI

  LISTA NR 14 – KWW DOBRO

  LISTA NR 15 – KWW NIEZALEŻNY SAMORZĄD POWIATOWY

  LISTA NR 16 – KWW POWIAT SAMORZĄDOWY

  W przypadku wyborów do Rady Powiatu Grójeckiego mandaty ustala się używając systemu d’Hondta. W pierwszej kolejności liczy się liczba głosów oddana na całą listę a dopiero w drugiej decydują ilości głosów jakie zdobyli na tej liście poszczególni kandydaci. Z danej listy, jeśli otrzyma ona mandat, „wchodzi” osoba, która zdobyła najwięcej głosów.

  POWIAT – Obwieszczenie_o_zarejestrowanych_listach_okręg5

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE