Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaPIONIERZY na Vivat Pułaski 2024!

  PIONIERZY na Vivat Pułaski 2024!

  7 lipca na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce już po raz 11. odbędzie się Piknik Historyczno – Kulturalny VIVAT PUŁASKI.

  Na scenie przy Café Savannah o godz. 16:45 zagrają również PIONIERZY.

  PIONIERZY czyli Majka i Tomek to duet małżeński grający muzykę American Folk i Bluegrass. Muzykę imigrantów osadników którzy przybyli do Ameryki Północnej w XIX i na początku XX wieku z Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji) oraz Irlandii a wraz z sobą przywieźli dawne pieśni i utwory które były przekazywane wcześniej z pokolenia na pokolenie.

  Majka i Tomek czyli PIONIERZY podobnie jak starzy osadnicy grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Majka na gitarze a Tomek na gitarze, banjo, mandolinie często dogrywając na harmonijce ustnej. Oboje muzykę wspierają wokalem. Większość utworów wykonywanych przez PIONIERÓW to utwory tradycyjne American Folk i Bluegrass, ale i trafiają się również piosenki z repertuaru Boba Dylana czy Hanka Williamsa.

   

  „Piknik dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MAZOWSZA.”

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE