Więcej
  Strona głównaDla mieszkańcaPułaski i jego żołnierze dadzą do Vivatu!

  Pułaski i jego żołnierze dadzą do Vivatu!

  VIVAT PUŁASKI bez Pułaskiego? Nie! To niemożliwe! Kazimierz Pułaski co roku jest na imprezie w Warce. Ubrany w piękny mundur dumnie prowadzi ulicami miasta paradę!

  Wita i pozdrawia gości! Popisuje się swoimi umiejętnościami kawaleryjskimi i fechtunkiem. Trzeba przyznać, że na jednym i drugim zna się wyśmienicie. No i ten zawadiacki wąsik zawsze robiący wrażenie na pannach i paniach…

  7 lipca, na 11. Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI , ponownie będzie można spotkać się z Kazimierzem Pułaskim i podziwiać jego pokazowe występy. W rolę Bohatera walczącego w konfederacji barskiej i rewolucji amerykańskiej wcieli się – co jest już tradycją – Damian Dębski – kaskader, aktor, rekonstruktor i trener. Towarzyszyć mu będę rekonstruktorzy historyczni z warszawskiej grupy kierowanej przez Bartosza Mroza. Przedstawi z nimi elementy sztuki wojennej sprzed wieków. Zaprezentują się w umundurowaniu wzorowanym na epokowym. Oczywiście użyją broni białej i palnej. Nawet dadzą do wiwatu z armaty! Ich pokazowe popisy na piknikowej polanie rozpoczną się o godzinie 16.50.

  Zapowiada się ciekawe widowisko.

  Serdecznie na nie zapraszamy!

  „Piknik dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MAZOWSZA.”

  fot. R. Donica, piknik 2023

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE