Masz jedno życie, powtórki nie będzie…

Masz jedno życie, powtórki nie będzie…

27 stycznia w dwóch wareckich szkołach – gimnazjum oraz liceum odbędą się spotkania z nietypowym gościem. Raper Dobromir MAK Makowski opowie i zaśpiewa o swoim życiu, które jest prawdziwą lekcją – jak od upadku na samo dno przez walkę, mozolną i twardą podnieść się i iść naprzód. Kiedyś, wszyscy dookoła mówili mu, że nic w życiu nie osiągnie i, że skazany jest na totalny upadek, dziś jest pedagogiem ulicy, pracuje z młodzieżą trudną i uzależnioną i niesie im nadzieję. To o czym opowiada przeżył na własnej skórze dlatego spotkania które prowadzi nie są wykładem z teorii ale najbardziej wiarygodnym przykładem, że każdy może z bagna wejść na szczyt góry.

Organizatorzy spotkania:

  • Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
  • Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka
  • Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Wysockiego

 

Utwór ten jest odpowiedzią na szereg bezmyślnych haseł, wykonawców, którzy swoja treścią przekonują młodzież do życia bez odpowiedzialności nie mówiąc o strasznych konsekwencjach decyzji które coraz częściej niszczą ich życie.

Badania wykazują iż coraz większą ilość młodych ludzi żyje w depresji która jest wynikiem niezrozumienia świata który tworzymy My dorośli.

Żyjemy w czasach coraz większego braku wrażliwości obudowani murami materializmu, egoizmu zapominamy iż jesteśmy stworzeni aby kochać.

Statystyki wołają na alarm gdyż coraz więcej młodych ludzi rezygnuje z życie, samobójstwo traktując jako sposób rozwiązania niepowodzeń.

Brak reakcji społeczeństwa na coraz większy problem narkotyków oraz alkoholizmu może postawić cię w miejscu w którym twoje dziecko stanie się ofiara tego co dziś jest Tobie obojętne.

Spieszmy się kochać młodych ludzi – nim pogrzeby nastolatków zaczną nam się nudzić.

Masz Jedno Życie Powtórki Nie Będzie ………

Dobromir Makowski

Udostępnij:
← Wareckie spotkanie z poezją śpiewaną… 27 minut historii bohatera →

Dodaj komentarz