Więcej
  Strona głównaWiadomościSamorządWojewoda Kozłowski o inwestycjach w Radomskiem: nowe drogi, linia kolejowa i zbiorniki...

  Wojewoda Kozłowski o inwestycjach w Radomskiem: nowe drogi, linia kolejowa i zbiorniki wodne

  Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przedstawił najważniejsze inwestycje, które maja być realizowane w 2014 roku w Radomskiem, w tym również i te dotyczące Warki i powiatu grójeckiego.

  W planach PKP Polskich Linii Kolejowych na 2014 rok ujęte zostało rozpoczęcie przebudowy linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Okęcie – Radom. 

  W regionie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ma być zrealizowanych 15 projektów: sześć powiatowych i dziewięć gminnych. Wśród już zakwalifikowanych są wnioski gmin: Lipsko, Mirów, Skaryszew, Zwoleń, Warka oraz z powiatów: lipskiego, zwoleńskiego, białobrzeskiego i szydłowieckiego. Po podpisaniu przez prezydenta ustawy budżetowej, w której kwotę na realizację Programu zwiększono z 250 do 900 milionów złotych, dodatkowo zrealizowane zostaną projekty zgłoszone przez powiaty: radomski (przebudowa drogi powiatowej Wierzbica – Modrzejowice) i grójecki (przebudowa drogi powiatowej Skurów – Wilczogóra) oraz przez gminy: Jedlińsk (budowa drogi gminnej Lisów – Bierwiecka Wola), Kozienice (przebudowa odcinków ulicy Kochanowskiego), Kowala (remonty dróg w miejscowościach Kowala – Maliszów – Grabina) i miasto Radom (przebudowa ulicy Starowiejskiej). W sumie w regionie radomskim zmodernizowanych zostanie 37 kilometrów dróg za 26 milionów złotych, a rządowa dotacja wzrośnie z 4,3 do 13 milionów złotych.

  Cały tekst z Echa Dnia można przeczytać tu.

  Źródło: tekst i foto – www.echodnia.eu

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE