-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaSportTest przed ligą - KS Warka '98 : Broń Radom '99

  Test przed ligą – KS Warka ’98 : Broń Radom ’99

  W sobotę (tj.15.03.2014r) na stadionie miejskim został rozegrany mecz sparingowy między klubem sportowym Warka ’98, a drużyną Broń Radom ’99. O to kilka słów na temat meczu oraz atmosfery w klubie od samego kapitana wareckiej drużyny, Piotrka Kaczmarskiego:

  „Dzisiejszy mecz rozegraliśmy z rywalem który przewyższał nas technicznie. Broń plasuje się na trzecim miejscu w makroregionie. Jednak nie ma co się tłumaczyć klasą przeciwnika, ponieważ graliśmy u siebie i to my powinniśmy od początku spotkania nacisnąć na rywali. Warka jako pierwsza strzeliła bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kilka minut później Adrian Mrozowski był sam na sam z bramkarzem, lecz bramkarz przyjezdnych popisał się dobrą interwencją. W kolejnych minutach nasza gra wyglądała coraz słabiej… Mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla gości 0:3. Najbardziej bolą stracone bramki po prostych błędach, na które nie ma już miejsca w wieku juniora. Wynik mówi sam za siebie! Rywal dał nam dobrą lekcje na tydzień przed startem ligi.

  Kiedy spotkaliśmy się na 1 treningu w wakacje (2013) zaledwie kilku z nas myślami było przy awansie z II do I Ligi Radomskiej u16. Jak się później okazało w listopadzie po ostatnim meczu wygranym z Wieniawą 3;2 awansowaliśmy z 1 miejsca. Po meczu w szatni i w autobusie panowała wspaniała atmosfera i wszyscy powiedzieliśmy sobie że powalczymy o kolejny awans! tym razem z I ligi do Makroregionu. Jednak podczas okresu zimowego WIELU ODPUŚCIŁO ! Kilku zawodników skrzywdziło drużynę przerywając treningi bez słowa – czego efektem jest dzisiejszy mecz. Do pierwszego meczu ligowego z Gracją Tczów został nam tydzień. Liczę na to, że weźmiemy się z chłopakami w garść i w rundzie wiosennej nie bedziemy „chłopcami do bicia”. Dobre wyniki w grze należą się przede wszystkim naszemu trenerowi (Wiesław Wolski) ! Jestem pewien, że cała drużyna się ze mną zgodzi iż nie mógł nam się trafić lepszy trener i każdy z nas chciałby osiągnąć z nim jakiś sukces (większy niż ten w listopadzie). Przy okazji chciałbym zaprosić publiczność na derbowy mecz KS Warka – Mazowsze Grójec , który odbędzie się 25.05.14 (niedziela) o godzinie 15.00 (w przypadku zmiany godziny poinformujemy o tym na naszej stronie: https://www.facebook.com/kswarka98 )”

  Redakcja warka24.pl również zaprasza w sobotę na stadion miejski w Warce do wspólnego kibicowania ! Chłopaki powalczą o trzy punkty z Gracją Tczów. My tam będziemy, a Ty… ?

  [youtube id=”K9W4S7eN_C0″ width=”100%” height=”250″]

  Zdjęcia: Kacper Piwnicki 
  Film: Witold Batte

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE