Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDrużyna Warki zagra w Mazowieckim Finale Turnieju o Puchar Tymbarka!

  Drużyna Warki zagra w Mazowieckim Finale Turnieju o Puchar Tymbarka!

  26 marca reprezentacja Warki składająca się z zawodników CeSiR Warka wyjedzie na Finał województwa mazowieckiego na Turniej Tymbarka – „Z podwórka na stadion”!

  Droga do finałów nie była łatwa. Dnia 8 marca drużyna z Warki rozpoczęła swoją przygodę w Pucharze Tymbarka od eliminacji powiatu Grójeckiego, który odbył się w Błędowie.  W turnieju startowało 8 drużyn. Warka grająca w grupie „A”w pierwszym meczu ograła ekipę Grójca I 2:0, w kolejnym pokonała Chynów 1:0 i w ostatni grupowym spotkaniu uległa gospodarzom turnieju UKS Lipie I 1:2. Zgromadziła 6 pkt. i  z pierwszego miejsca awansowała do półfinału.  W meczu półfinałowym młodzi warczanie zmierzyli się z drużyną Drwalewa i nie pozostawili złudzeń rywalowi „kto jest lepszy” zwyciężyli 2:0. W finale powiatu grójeckiego warecka drużyna zagrała z drużyną Grójca I. Chłopcy z Warki do meczu podeszli mocno zmotywowali i szybko obieli prowadzenie 1:0.  Drużyna z Grójca jednak się nie poddawała i dążyła do wyrównania. Na minutę przed końcem meczu sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla ekipy z Grójca po rzekomym zagraniu ręką w polu karnym zawodnika z Warki. Grójec wykorzystał swoją szansę i wyrównał. O wyniku turnieju decydowały rzuty karne. Tu również nie brakowało emocji – trzy regulaminowe kolejki nie wyłoniły zwycięscy – był remis 2:2.  Dopiero w 7 kolejce rzutów karnych Bartek Giza zdobył przewagę nad Grójcem. Tym sposobem reprezentacja Warki zwyciężyła turniej i wywalczyła sobie awans do drugiej rundy Turnieju Tymbarka odbywającego się w Radomiu.

  W finale powiatu radomskiego Turnieju Tymbarka w kategorii U-10 odbywającym się w Radomiu 19 marca drużyna z Warki trafiła w swojej grupie na trójkę rywali z Borkowic, Przybyszewa i Szydłowca.  Tu przeciwnicy byli już bardziej wymagający. W pierwszym meczu warecka ekipa zagrała z drużyną z Szydłowca. Mecz był zacięty, a o bramkę było ciężko. Przy odrobinie szczęścia Emil Bujała zdołał umieścić futbolówkę w bramce! I Warka zwyciężyła 1:0.  W drugim spotkaniu nie było łatwiej. Tym razem zespół z Borkowic stawiał długo opór. Jednak po jednej z akcji Szymon Siodłowski popisał się  kapitalnym strzałem i zdobył prowadzenie. Jednak mecz jeszcze się nie skończył. Rywale zdołali wyrównać a następnie objąć  jednobramkowe prowadzenie. Minuty uciekały coraz szybciej i zrobiło się nerwowo. Zespół z Warki jednak się nie poddawał i zdołał jeszcze jedną bramkę doprowadzając do remisu 2:2. W ostatnim meczu CeSiR Warka ograł wysoko zespól z Przybyszewa.  W obronie świetnie spisywali się Maksymilian Piwnicki i Bartłomiej Kot, którzy nie dopuszczali praktycznie rywali do bramki, a wareccy napastnicy pokusili się o 5 goli. Mecz zakończył się wynikiem 5:0.

  Warka z dorobkiem 7 pkt. zajęła pierwsze miejsce i wywalczyła awans do Mazowieckiego Finału Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kat. U-10. Młodzi zawodnicy już 26 marca w Warszawie powalczą z rówieśnikami z całego województwa o awans do Finału Ogólnopolskiego. Nie będzie łatwo, ale życzymy chłopakom powodzenia i jak najlepszych wyników.

  Podziękowania dla Centrum Sportu i Rekreacji w Warce za organizowanie wyjazdu reprezentacji na turniej do Radomiu, rodzicom zawodników za wsparcie na turnieju w Błędowie oraz trenerom i opiekunom Grzegorzowi Dacka i Kindze Nowakowskiej.

  CeSiR Warka: Maksymilian Piwnicki, Emil Bujała, Szymon Siodłowski, Jakub Kociszewski, Bartek Kot, Tymoteusz Śliwa, Kacper Przychodzeń, Michał Celejewski, Stanisław Dyga, Krystian Dyga, Łukasz Kucharski, Oliwier Paciorek, Bartek Giza, Grzegorz Waśniewski, Krystian Kacprzak, Marcel Grzmil, Paweł Turek, Jakub Domińczak, Błażej Morawski.

  Chcesz rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną ? Zapraszamy na treningi do Centrum Sportu i Rekreacji w Warce w każdy wtorek i czwartek o godz. 15:30.

   informacja i zdjęcia: Kinga Nowakowska 

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE