12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej

  Prahistoria ziem polskich

  Z okazji pierwszego dnia wiosny – 20 marca – Warecka Akademia Wiedzy Dworku na Długiej przygotowała dla swoich słuchaczy … wykładową niespodziankę! Otóż, zapowiadamy wcześniej wykład: SPACERUJĄC PO MOSKWIE – niestety nie mógł się odbyć – z przyczyn od nas niezależnych. By Państwu zrekompensować tę stratę, zaprosiliśmy ( w trybie alarmowym!) jednego z ulubionych wykładowców słuchaczy WAW – Daniela Sukniewicza. Nasz akademicki Indiana Jones – nieustraszony poszukiwacz i pogromca najbardziej zawikłanych zagadek naszych dziejów zmierzył się tym razem (na oczach zdumionych słuchaczy!) z tajemnicami prahistorii ziem polskich. Opowiedział o tym, co się działo w Polsce nim na zegarze historii wybiła godzina … początku naszej ery. Wyjaśnił przy okazji terminy: polskość, Polacy, Polska. Pokazał jak wielowarstwowa jest nasza kultura ile tzw. „obcych” wpływów złożyło się na jej obecny wizerunek. Udowodnił także, że „dawne czasy” wcale nie były tak prymitywne (według niektórych – nawet prostackie), jak się powszechnie przyjmuje. Ciekawy, naprawdę wartościowy wykład. Był on swego rodzaju skrótem (kwintesencją) książki nad którą Daniel Sukniewicz właśnie pracuje. Z przyjemnością poinformujemy Państwa o tym szerzej, zaraz po ukazaniu się dzieła na rynku księgarskim. Swój wykład: (przypominamy – 20 marca 2014, godz. 1730 Dworku na Długiej), Daniel Sukniewicz zatytułował: W LABIRYNCIE PRADZIEJÓW ZIEM POLSKICH. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

  Nasz akademicki astrolog twierdzi, że wszystkie znaki na Ziemi i Niebie wskazują, iż kolejny wykład w ramach Wareckiej Akademii Wiedzy Dworku na Długiej, odbędzie się 27 marca 2014 r. o godz. 1730. Będzie to: POWIE ORIENTU NA BULWARACH PARYŻA – CHARLES ANZAVOUR w wykonaniu MARIANNY BEN MOHAMED.

  Zapraszamy serdecznie.

  Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE