2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaSportSiatkówkaMaciej Kaszewiak awansował do półfinału Mistrzostw Polski!

  Maciej Kaszewiak awansował do półfinału Mistrzostw Polski!

  Miniony weekend ponownie należał do lokalnych siatkarzy. Za sprawą Macieja Kaszewiaka, Bartłomieja Malca oraz adeptów siatkówki plażowej z Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia Stanisława Marciniaka po raz kolejny o wareckiej siatkówce usłyszała Polska.

  W ostatnich tygodniach kontuzjowany Maciej Kaszewiak, mieszkaniec pobliskich Lasek, a na co dzień uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, wraz ze swoim partnerem Mateuszem Paszkowskim wywalczył awans do gry w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów. Po wyleczeniu kontuzji barka Maciej Kaszewiak wystartował w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetów, który odbył się w miniony weekend w Łodzi. Para Kaszewiak- Paszkowski nie dała szans swoim rywalom. Wyleczenie kontuzji spowodowało, że Maciej Kaszewiak był istnym katem dla swoich rywali. Efektywny atak i skuteczna obrona stały się domeną duetu Kaszewiak-Paszkowski, który zwyciężył we wszystkich spotkaniach ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów zajmując tym samym 1. miejsce w turnieju. Zwycięstwo w zawodach dało parze Maciej Kaszewiak – Mateusz Paszkowski awans do gry w ½ finału Mistrzostw Polski Kadetów,w którym to siatkarze rywalizować będą z 63. najlepszymi duetami z całego kraju.

  V__04BD

  (Od lewej strony: Maciej Kaszewiak, Mateusz Paszkowski)

  Kolejnym przystankiem dla Bartłomieja Malca walczącego o możliwość gry w finale Mistrzostw Polski Seniorów była Września. Na tamtejszych boiskach do plażowej piłki siatkowej odbył się kolejny turniej, którego stawką były cenne punkty do ogólnopolskiego rankingu siatkarzy plażowych. Reprezentant barw Warki, czyli Bartłomiej Malec tym razem stworzył siatkarski duet z Sebastianem Kaczmarkiem. Niestety duetowi Malec-Kaczmarek nie była pisana długa rywalizacja. Podczas zmagań w drugim meczu turnieju we Wrześni Bartłomiej Malec doznał groźnego urazu. Jak się okazało warczanin skręcił kostkę. Kontuzja ta przekreśliła szanse duetu Bartłomiej Malec – Sebastian Kaczmarek na zajęcie dobrego miejsca podczas rywalizacji we Wrześni. Ostatecznie siatkarze sklasyfikowani zostali na 13. pozycji.

  Podczas gdy Maciej Kaszewiak i Bartłomiej Malec rywalizowali w ogólnopolskich turniejach plażowej piłki siatkowej ich młodsi koledzy zmagali się w mistrzostwach województwa. Trener Mirosław Malec do wojewódzkiej rywalizacji powołał czterech adeptów siatkówki plażowej z wareckiego gimnazjum, którzy stworzyli dwa duety: Szymon KaszewiakDamian Strzałkowski oraz Aleksander StefaniakRadosław Gawroński. Start w mistrzostwach województwa był kontynuacją siatkarskiej przygody gimnazjalistów. W ubiegłym roku bowiem zadebiutowali oni w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Polski. Zdobyte doświadczenie i ciężki trening zaowocowały w poprawę rezultatów. Siatkarski duet, w którym zagrał młodszy brat Macieja Kaszewiaka, czyli Szymon Kaszewiak i Damian Strzałkowski wywalczyła bardzo dobre 5. miejsce. Z kolei Aleksander Stefaniak i Radosław Gawroński udział w mistrzostwach województwa zakończyli na 13. lokacie.

  V__2EB4

  Z kolejnych sukcesów wareckich siatkarzy zadowolony jest trener Mirosław Malec, który następująco skomentował minioną rywalizację:

  Niezmierni cieszy mnie postawa Maćka Kaszewiaka. Jego aktualny styl gry pokazuje, że puka on do ścisłej czołówki kadry narodowej. Dokonuje wielkich rzeczy. Awans do półfinałów mistrzostw Polski juniorów i kadetów to prawdziwy wyczyn. Marzy nam się medal wywalczony w którejś z rywalizacji. Marzenia nic nie kosztują, a gra Maćka i jego partnera pozwala nam o tym marzyć.

  Szkoda mi Bartka i tej kontuzji. Przykra sprawa, ale na szczęście nie jest do poważny uraz. Forma Bartka jest tak stabilna, że przerwa od gry spowodowana leczeniem urazu na pewno nie wpłynie negatywnie na jego grę.

  Jeżeli chodzi o gimnazjalistów, cieszę się, że Warka ma tylu adeptów siatkówki plażowej. Szymon Kaszewiak, Damian Strzałkowski, Aleksander Stefaniak i Radosław Gawroński są obiecującymi zawodnikami. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy cieszyli się z ich sukcesów, tak jak teraz cieszymy się grą Maćka Kaszewiaka i Bartka Malca.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE