Wolna Grupa Bukowina zagra w Warce

Wolna Grupa Bukowina zagra w Warce

Ikona poezji śpiewanej zagra 26 lipca podczas III Przeglądu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” na Przystani na Winiarach. Kto z osób, które kiedykolwiek przemierzały turystyczne szlaki lub przygrywały na gitarze piosenki przy ognisku nie zna takich szlagierów jak „Majster Bieda”, „Bukowina”, „Bez słów (Chodzą ulicami ludzie)”, „Sielanka o domu”, „Rzeka”, „Pejzaże Harasymowiczowskie”… Nie sposób nawet wymienić wszystkich utworów Wolnej Grupy Bukowiny, które są kanonem śpiewników turystycznych.

Zapraszamy, już dziś na ten koncert. Wstęp wolny.

W ramach Przeglądu wystąpią poza WGB jeszcze dwa zespoły ze swoimi liderami – przedstawiciel Warki Dariusz Rączka z zespołem Fantasmagoria oraz Michał Pastuszak ze swoim zespołem.

 

III Przegląd Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” organizowany jest przez Samorząd Miasta Warki i Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” w ramach IX Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego rzeką Pilicą im. Krzysztofa Książka, który organizowany jest przez Klub Kajakowy KOREK. Partnerem jest „Przystań na Winiarach”.

Wolna Grupa Bukowina– polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:

  • Grażyna Kulawik – śpiew,
  • Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
  • Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
  • Wojciech Maziakowski – gitara basowa
  • Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
  • Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna
Udostępnij:
← 17 aktywnych zaDziała Lokalnie Nudny weekend? Na pewno nie w Warce →

Dodaj komentarz