Więcej
  Strona głównaKulturaKinoCzy whisky jest tylko dla aniołów?

  Czy whisky jest tylko dla aniołów?

  Podczas sobotniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy WHISKY DLA ANIOŁÓW – komediodramat doskonałego angielskiego reżysera Kena Loacha. Robbie, Albert, Rhino i Mo spotykają się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani, ale mogą na siebie liczyć. Mo to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert nie wie, w jakim roku żyje, ale potrafi błysnąć genialnym pomysłem. Robbie ma wrażliwy węch i głowę na karku, a Rhino poczucie humoru, które rozbroi każdego. Razem mogą wszystko. Czeka na nich najdroższa whisky na świecie, szkocki kilt i przygoda, której długo nie zapomną. Zapraszamy.

  DKF „Jasminum”: WHISKY DLA ANIOŁÓW (reż. Ken Loach)

  10.11.2012 r. (sobota), godz. 20.00,

  wstęp: 12 zł

   

  Ken Loach: „Nawet w momentach, kiedy wszystko idzie gładko, pamiętasz o celach, jakie chcesz osiągnąć, myślisz o całokształcie i wtedy wszystko staje się wyzwaniem. Czasem nawet kiedy wiem, że mogę pójść na skróty, nie robię tego, by utrzymać napięcie i skupienie. Musisz ciągle być naładowany energią, stresem, adrenaliną, na pół gwizdka nie da się nic zrobić. Jak się poddajesz, to od razu wszyscy to wyczuwają i poziom energii spada. Jako reżyser nie mogę pracować ze spokojem, dystansem, a od innych oczekiwać zaangażowania. To byłoby nie fair – siedzieć na krześle, kontrolować akcję zza monitora i krzyczeć: „dawajcie czadu”. To moim obowiązkiem jest wstrzykiwać energię w ludzi, wyciskać ostatnie poty, dawać z siebie wszystko i oczekiwać tego od innych. Bardzo ważna jest komunikacja z aktorami, stały kontakt, podtrzymywanie wysokiego ciśnienia. […] Dla mnie zawsze najważniejszym zagadnieniem jest treść scenariusza i osobowość bohaterów. Potem przystępujemy do castingu, co zwykle długo trwa i jest kilkuetapowym procesem eliminacji. Spotykasz wielu ludzi, którzy są bardzo dobrzy, ale jednak nie pasują do wyobrażenia postaci i musisz szukać dalej. Co do wyboru lokacji, w tym wypadku była to kwestia odwiedzenia paru destylarni – a to już niewątpliwie należało do miłych obowiązków.”

   

   

  WHISKY DLA ANIOŁÓW (tyt. oryg. „The Angel’s Share”), komediodramat, występują: Paul Brannigan jako Robbie, John Henshaw jako Harry, Roger Allam jako Thaddeus, Gary Maitland jako Albert, Jasmin Riggins jako Mo, William Ruane jako Rhino, Lorne MacFadyen jako Matthew / PC, Paul Donnelly jako Jamie, Siobhan Reilly jako Leonie, David Goodall jako Angus Dobie, Jim Sweeney jako Beanpole, James Casey jako Dougie, Scott Kyle jako Stephen Clancy, Kasumi Kitano jako Hitomi Takenaka i inni, reżyseria: Ken Loach, scenariusz: Paul Laverty, zdjęcia: Robbie Bryan, montaż: Jonathan Morris, scenografia: Fergus Clegg, czas trwania: 101 min., Francja,  Wielka Brytania, 2012

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE