13.2 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeRuszyła Akademia Lidera Seniora!

  Ruszyła Akademia Lidera Seniora!

  W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. projektu „Centrum Wsparcia Aktywności Lokalnej Seniorów” istniejące na terenie powiatu grójeckiego grupy seniorskie wspierane na różne sposoby. Były już badania i warsztaty w grupach seniorskich w maju, „Święto Aktywności Seniora Powiatu Grójeckiego” w czerwcu, w lipcu odbył się cykl szkoleń komputerowych, a teraz wkroczyliśmy w ostatnią fazę projektu – Akademię Lidera Seniora.

  Akademia to cykl wyjazdowych warsztatów mających wspomóc liderów i przedstawicieli grup seniorskich w działaniach prowadzonych na rzecz własnych grup.

  Na pierwszy, dwudniowy zjazd Akademii seniorzy wybrali się do pięknej Cyganówki nieopodal Wilgi. Podczas intensywnych zajęć poruszane były tematy przede wszystkim dotyczące integracji i zaufania w grupie, pracy grupowej i podziału obowiązków, zainteresowań oraz zbliżającego się konkursu małych grantów dla seniorów – Inicjatywy Seniorskiej. Znalazł się także czas na rozluźnienie i rozrywkę. Po całym dniu pracy grupa spotkała się na warsztatach rękodzieła. Tym razem seniorki zajęły się tkactwem i w parach robiły krajki. Wieczór zakończył się wspólną zabawą – potańcówką przy najlepszych hitach minionych lat.

  Przedstawicielki grup seniorskich pracowały efektywnie i z ochotą. Przez cały wyjazd nawet na chwilę nie opuszczał ich uśmiech i dobry humor, wspierany przez piękne otoczenie, dobrą pogodę (w tym ducha!) i energetyzujące posiłki i zabawy.

  Kolejny zjazd Akademii Lidera Seniora już 3 listopada.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE