11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeKolejne miliony na wareckie drogi

  Kolejne miliony na wareckie drogi

  Kilka dni temu przekazywaliśmy Państwu informacje o tym, że Samorząd Warki otrzymał dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego – Działanie 6.2 Turystyka na realizację projektu pt. „Warka turystyczną perłą Mazowsza – utworzenie kompleksowej oferty turystycznej Miasta i Gminy Warka” (kliknij TU).

  Kolejne bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Warka napłynęły z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Warecki samorząd uplasowała się na bardzo wysokim 7 miejscu (na 106 gmin) w konkursie i w ocenie ekspertów uzyskując kolejną dotację, tym razem wysokości niemalże 2,2 mln zł. Przypomnijmy, że w ostatnich 4 latach w sumie gmina zdobyła w tym Programie już prawie 5,5 mln zł. Dzięki pozyskanym wcześniej dotacjom udało się przebudować ulice: Senatorską, Franciszkańską, Pułaskiego, Mostową, Wysockiego i Polną.

  Kolejne tak wysokie miejsce w kolejnym konkursie dotacyjnym potwierdza, że Samorząd Warki jest gotowy do sięgania po duże unijne dotacje, które za chwile będą uruchamiane w nowej perspektywie europejskiej.

  Dzięki otrzymanej dotacji w przyszłym roku realizowane będą modernizacje następujących ulic w centrum Warki: Długiej, Cmentarnej (od Wysockiego) i ostatniego fragmentu ulicy Wysockiego. 

  W ramach realizacji projektu na ulicy Długiej wykonana zostanie przebudowa jezdni i chodników oraz  budowa miejsc postojowych. Na odcinku od ul. Mostowej do Cmentarnej wykonany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, w celu połączenia istniejącej ścieżki rowerowej w ul. Mostowej oraz Cmentarnej – Kazimierza Pułaskiego. Na ulicy Cmentarnej wykonana zostanie przebudowa jezdni i chodników, natomiast na odcinku ul. Wysockiego przebudowa jezdni, chodników oraz budowa miejsc postojowych o parkowaniu równoległym. Dodatkowo zamontowane zostaną progi zwalniające w celu uspokojenia ruchu.

  Gmina 01

  Cieszyć się mogą nie tylko mieszkańcy samego miasta ale również i dla mieszkańców północnej części gminy są dobre wiadomości. Starostwo Powiatowe w Grójcu wspólnie z Gminą Warka otrzymało dotację wysokości prawie 1,1 mln zł z NPPDL na przebudowę drogi w miejscowości Konary i Podgórzyce na odcinku 2 370 mb. Projekt przewiduje wykonanie nowej nawierzchni wraz z przebudową przepustów, wykonanie chodnika, utwardzenie poboczy, wykonanie zjazdów gospodarczych oraz roboty odwodnieniowe i oznakowanie pionowe i poziome.

  Powiat 01

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE