Więcej
  Strona głównaInstytucjeWareckie stypendia najlepsze w ogólnopolskim konkursie!

  Wareckie stypendia najlepsze w ogólnopolskim konkursie!

  Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. realizowany od 4 lat na terenie gminy Warka dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych doceniony został na arenie ogólnopolskiej. 25 listopada w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie na najlepsze programy stypendialne „Dobre Stypendia 2014”. Laureatem w kategorii „Lokalne programy stypendialne organizacji pozarządowych” zostało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Nagrodę odebrał społeczny prezes organizacji Andrzej Zaręba oraz jedna z tegorocznych stypendystek Dominika Szczepańska. Przypomnijmy, że stowarzyszenie prowadzi Lokalny Fundusz Stypendialny od 2011 roku i od tego czasu przyznano już 106 całorocznych stypendiów o łącznej wartości 141 tys. zł. Dodatkowo dzięki staraniom stowarzyszenia od tego roku 4 studentów pierwszego roku z gminy Warka otrzymywać będzie całoroczne „Stypendia Pomostowe” o łącznej wartości 20 tys. zł.

  Odbierając nagrodę Andrzej Zaręba powiedział „Stypendia dla młodych to najlepsza inwestycja, jaką można zaplanować. Inwestycja w pełnych zapału ludzi, którzy nie obawiają się wyzwań a przede wszystkim swoją postawą udowadniają, że dają społeczeństwu nie mniej niż otrzymali. Uczestnictwo w wolontariacie, pomoc innym, aktywność, staranność o utrzymanie dobrych wyników w nauce – napawają optymizmem i pozwalają z radością patrzeć w przyszłość. Ogólnopolska nagroda, którą otrzymaliśmy to olbrzymie wyróżnienie. To sukces naszych stypendystów ale przede wszystkim tych dzięki którym Fundusz istnieje i działa. Gdyby Samorząd Warki na czele z obecnym Burmistrzem nie zdecydował się w 2011 roku na wsparcie Funduszu Stowarzyszenie W.A.R.K.A. nie mogłoby wystartować w konkursie Fundacji Batorego i stypendiów nie byłoby. Gmina pomogła, wystartowaliśmy, zachęciliśmy do współpracy lokalnych przedsiębiorców i dzięki temu corocznie przekazujemy wspaniałym młodym ludziom stypendia do których samorząd dokłada jedynie ok. 20% – pozostała część pochodzi z Fundacji Batorego, lokalnego biznesu, osób przekazujących 1% podatku oraz od „samych stypendystów”, którzy corocznie organizują różne akcje i zbierają środki na kolejne edycje Funduszu.”.

  141125 - Stypendia 01 141125 - Stypendia 02 141125 - Stypendia 03 141125 - Stypendia 04 141125 - Stypendia 05

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE