Więcej

  O przemocy… w bibliotece

  Przemoc to intencjonalne działanie lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę sił narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienia i szkody.

  przemoc1

  Trwają właśnie 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć.
  Pierwszy dzień kampanii – 25 listopada – to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a ostatni dzień to 10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wybór tych dat nie jest przypadkowy. Podkreśla, że prawa kobiet to prawa człowieka.
  Kongres Kobiet zaprasza na „Marsz pand”, który będzie protestem przeciwko przemocy wobec kobiet. Jak tłumaczą organizatorki, pandami nazywają policjanci ofiary przemocy domowej, stąd nazwa wydarzenia zaplanowanego na 5 grudnia 2014 r.

  Biblioteka Pedagogiczna w Warce posiada bogate zbiory dotyczące zjawiska przemocy. Przemoc w szkole, przemoc w rodzinie, przemoc wobec kobiet i dzieci, przemoc fizyczna i psychiczna …to problemy szeroko omawiane w literaturze. Jak walczyć i zapobiegać ? Jak pomóc ofiarom przemocy? Jak się jej przeciwstawiać? Na te pytania można znaleźć odpowiedź przeglądając nasz katalog on-line oraz odwiedzając naszą placówkę.

  Zapraszamy – www.warka.bp.radom.pl

  Materiał: Biblioteka Pedagogiczna w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE