7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeCo zrobić z 1% podatku? Skazać go na pomaganie!

  Co zrobić z 1% podatku? Skazać go na pomaganie!

  Dlaczego warto przekazać 1% podatku na działania lokalne? To proste, dzięki tym pieniądzom, które tak czy inaczej musimy oddać fiskusowi możemy mieć wpływ na rozwój lokalny, na aktywizację w naszym najbliższym otoczeniu, na działania z których być może i my sami bądź nasi najbliżsi lub znajomi skorzystają.

  Samo przekazanie 1% podatku jest bardzo proste. Zrobić to mogą wszyscy podatnicy niezależnie czy mają nadpłatę podatku i dostaną zwrot czy też mają niedopłatę i muszą podatek dopłacić. Wystarczy w zeznaniu PIT,  w odpowiedniej rubryce wpisać nr KRS Organizacji Pożytku Publicznego i kwotę 1% podatku. Całą resztę, czyli przekazanie podatku wybranej organizacji wykona Urząd Skarbowy.

  Warto ten 1% podatku przekazać lokalnej organizacji, która swoimi działaniami gwarantuje jego właściwe wykorzystanie.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. to organizacja, która działa w powiecie grójeckim już 11 lat. Jej misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa – to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. jest realizatorem wielu projektów na rzecz mieszkańców Warki i powiatu grójeckiego: Działaj Lokalnie, Lokalny Fundusz Stypendialny, projekty wspierające seniorów, młodzież, inne organizacje i grupy aktywne, komiksy historyczne – od początku działalności już znacznie ponad 100 różnych projektów z których skorzystali mieszkańcy. O samej aktywności w roku 2014 można przeczytać klikając TU.

   

  O jakości działań stowarzyszenia, najwyższych standardach i efektywności działań świadczy otrzymany w roku 2014 ogólnopolski certyfikat jakości „Działaj Lokalnie” „za spełnianie najwyższych standardów w realizacji Programu Działaj Lokalnie, za tworzenie wzorów działania dla innych organizacji oraz za skuteczne budowanie kapitału społecznego” (więcej TU) oraz pierwsza nagroda w ogólnopolskim konkursie na najlepsze programy stypendialne „Dobre Stypendia 2014” (więcej TU).

  Właśnie na nagrodzone w poprzednim roku dwa Programy – „Działaj Lokalnie” i „Lokalny Fundusz Stypendialny” stowarzyszenie przekazuje środki pozyskane z 1% podatku. Przekazany Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. podatek SKAZANY JEST NA POMAGANIE.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Organizacja Pożytku Publicznego – KRS 0000 16 03 18

  POSZUKIWANY 1procent PLAKAT na www zm

  Działaj Lokalnie

  Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizacja małych społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego.  Skierowany jest on do organizacji pozarządowych, grup nieformalnych np. działających przy szkołach, instytucjach, parafiach itp. z terenu gmin: Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka. Grupy przy wsparciu dotacji z programu realizują małe projekty angażując lokalną społeczność. Przez 9 lat istnienia Programu w powiecie grójeckim udało się już małymi dotacjami do 5,5 tys. zł. wesprzeć aż 183 bardzo wartościowe, angażujące lokalne społeczności projekty w 30 miejscowościach, łączna wartość przekazanych dotacji to już prawie 670 tys. zł, a wartość zrealizowanych projektów ponad 1,5 mln zł. Stowarzyszenie na realizację Programu pozyskuje środki zewnętrzne z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wysokości 50% pod warunkiem pozyskania drugiej połowy środków lokalnie od partnerów samorządowych, biznesowych oraz od osób przekazujących 1% podatku. Aby przekazać 1% na inicjatywy lokalne tego programu wystarczy w zeznaniu PIT wpisać nr KRS 0000160318, bez podawania celu szczegółowego.

  Lokalny Fundusz Stypendialny

  Program jest adresowany do uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie gminy Warka. Powstał on z myślą o tych uczniach, którzy chcą się rozwijać, ale nie pozwala im na to sytuacja finansowa w rodzinie. Pomóżmy im! W ciągu 4 edycji Funduszu stypendiami o łącznej wartości 141 tys. zł wsparto już 106 uczniów z wareckich szkół. Stowarzyszenie, podobnie jak w przypadku Programu „Działaj Lokalnie” na realizację tego Programu pozyskuje środki zewnętrzne wysokości 50% z Fundacji Stefana Batorego pod warunkiem pozyskania drugiej połowy środków lokalnie od partnerów samorządowych, biznesowych oraz od osób przekazujących 1% podatku. Aby przekazać 1% na program Lokalny Fundusz Stypendialny wystarczy wpisać nr KRS 0000 16 03 18 oraz wpisać cel szczegółowy  „STYPENDIA”.

  Więcej o działaniach Stowarzyszenia W.A.R.K.A. na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl.

   

  Na realizację kampanii promującej przekazywanie 1% podatku na działania lokalne Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pozyskało dofinansowanie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

  Avatar photo
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE