Więcej
  Strona głównaOrganizacjeBiznes, który... działa lokalnie

  Biznes, który… działa lokalnie

  Coraz częściej dookoła nas słychać o społecznej odpowiedzialności biznesu (przedsiębiorstw) czyli w skrócie CSR (Corporate Social Responsibility). To podejście w którym przedsiębiorcy świadomie uznają, że funkcjonują w danym otoczeniu społecznym z którym mają różnego rodzaju relacje i aby były one właściwe wspierają rozwój tego otoczenia.

  Czy w naszym najbliższym otoczeniu są takie Firmy? Oczywiście, że tak. Wiele lokalnych, niezwykle pożytecznych działań nie byłoby możliwych bez udziału lokalnych przedsiębiorców. Dobrym przykładem zaangażowania lokalnego biznesu w rozwój społeczny jest Program Grantowy „Działaj Lokalnie”. Corocznie – od 9 lat, od kiedy realizowany jest on na terenie powiatu grójeckiego angażuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lokalnych firm.

  Warto takie firmy prezentować i co najważniejsze warto abyśmy my, jako potencjalni konsumenci pamiętali, że to biznes, który dzieli się swoim zyskiem z lokalną społecznością i dba o jej rozwój. Pamiętajmy o tym i jeśli będziemy mieli okazję wspierajmy go i my. Jak to zrobić? Kupuj w sklepach, które pomagają innym zamiast w takich, które nie pomagają. Wybieraj restauracje, które pomagają, firmy usługowe (mechaników, serwisy opon, lekarzy, itp.) które potrafią myśleć o innych…

  Za chwilę zakończy się realizacja Programu „Działaj Lokalnie 2014” i rozpocznie nowy konkurs grantowy. To dobra okazja aby przedstawić wszystkie zaangażowane społecznie Firmy, dzięki którym udało się wesprzeć aż 17 bardzo wartościowych lokalnie projektów (o projektach – kliknij tutaj). Firmy te wspierają Program w trzech poziomach – w największym „Partnerzy Strategiczni”, w nieco mniejszym – „Partnerzy” i w jeszcze nieco mniejszym – „Sponsorzy”. Jeśli chcesz poznać wszystkich biznesowych partnerów – kliknij tutaj.

  W ciągu najbliższego miesiąca na stronie warka24 zaprezentowane zostaną bardziej szczegółowo wszystkie Firmy, które zaDziałały Lokalnie! Zapraszamy do lektury i do wspierania tych właśnie wartościowych Biznesów!

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE