11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaKulturaPojedź na "Cabaret"

  Pojedź na „Cabaret”

  Zapraszamy na wspólny wyjazd do radomskiego Teatru Powszechnego na musical „Cabaret”. Spektakl odbędzie się dzień po oficjalnej premierze 29 marca 2015 roku o godz. 19:00.

  Kultowy broadwayowski musical, który stał się kanwą filmowego hitu, jednego z najgenialniejszych w historii światowego kina, tym razem zagości na deskach naszej sceny. Proponujemy zatem Państwu porywającą podróż w czasie – do stolicy kabaretu, Berlina szalonych lat 30-tych XX stulecia.

  Sally Bowles, urocza, nieco zwariowana Amerykanka jest gwiazdką miejscowego kabaretu Kit Kat. Któregoś dnia poznaje młodego początkującego pisarza Clifforda Bradshawa, Anglika, który przyjechał do Niemiec, by podszkolić język. Znajomość szybko przeradza się w głębsze uczucie…

  Tłem głównego wątku opowieści jest barwne życie nocnego lokalu i trudno uchwytna, zbudowana z półsłówek, pozornie nieznaczących gestów, leniwie sącząca się i z każdą minutą coraz bardziej gęstniejąca atmosfera rodzącego się totalitaryzmu.

  W kabarecie wszystko odbija się w krzywym zwierciadle, a demoniczny hipnotyzujący Konferansjer pozwala sobie na żarty ze wszystkiego i wszystkich. W kabarecie jest wesoło. Ale nie dajcie się zwieść. To tylko złudzenie… Bo ten rozedrgany, wirujący, pełen błysku i blichtru świat drwiną i śmiechem próbuje zakryć nadciągającą grozę. Pojawiający się w nim ludzie uporczywie łapią się ostatnich resztek normalnej codzienności – chcą wbrew wszystkiemu kochać, bawić się i śmiać… Śmiać się do ostatniego tchnienia, śmiać się zanim runie znany im świat.

   

  Bilet z autokarem – 70 zł

  Zgłoszenia do 13.03.2015

  Magda Świerczewska – 505 116 749

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE