Więcej
  Strona głównaOrganizacjeNadaktywni seniorzy

  Nadaktywni seniorzy

  Aż 8 grup seniorskich z powiatu grójeckiego, w tym 4 z gminy Warka zrealizowało swoje pierwsze małe projekty. Możliwe to było dzięki pozyskanym przez liderów tych grup dotacjom wysokości ok. 1300zł każda w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. projektu „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów”. 

  Realizacja projektów odbyła się w ramach tzw. „Inicjatywy Seniorskiej 2014”. To pierwsza edycja funduszu grantowego dedykowanego tylko do grup seniorskich takie jak kluby seniora, emeryta, Uniwersytety Trzeciego Wieku z terenu powiatu grójeckiego. Gratulujemy seniorom sprostania wyzwaniu jakim było zaangażowanie seniorów z lokalnej społeczności, zaplanowanie projektu i napisanie wniosku. Jak się do tego zabrać uczyło się 16 seniorek w ramach „Akademii Lidera Seniora” tj. kilkudniowych szkoleń, organizowanych przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A., które odbyły się w poprzednim roku.

  Zrealizowane w ramach małych grantów projekty:

  1. Aktywni Seniorzy Piaseczno – projekt „A w Piasecznie się zaczyna”, w którym seniorzy przekazywali tradycje andrzejkowe najmłodszemu pokoleniu budując współpracę międzypokoleniową – więcej o projekcie kliknij tutaj.
   1. Klub seniora „Młodzi Duchem” z Michalczewa – projekt „Smakuj i dekoruj z nami” czyli warsztaty kulinarne z dziećmi oraz tworzenia stroików świątecznych, które trafiły do samotnych osób starszych – więcej o projekcie kliknij tutaj.
  2. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Warce – projekt „Wygodna ekologia”, w którym seniorzy własnoręcznie na warsztatach wykonali razem z dziećmi ekologiczne torby własnego pomysłu – więcej o projekcie kliknij tutaj.
  3. Klub Złotego Wieku w Warce – projekt „I choć minęło tyle lat”, w którym członkowie klubu wykonali niecodzienny album tj. zawierający zdjęcia i opisy samych członków oraz płytę z nagranymi ulubionymi utworami z młodości bohaterów albumu  – więcej o projekcie kliknij tutaj.
  4. Grupa seniorów z Krobowa (gm. Grójec) – projekt „Dodaj zdrowia do lat seniorom z Krobowa”, w którym seniorzy zaczęli przygodę z nording walkingiem – więcej o projekcie kliknij tutaj.
  5. Klub seniorski „Niepokorni” z Drwalewa (gm. Chynów) – projekt „Zero smutku, samotności! Mnóstwo ciepła, życzliwości!” w którym seniorki zorganizowały spotkanie andrzejkowe oraz stworzyły stroiki dla starszych samotnych osób z Drwalewa  – więcej o projekcie kliknij tutaj.
  6. Klub Emeryta Pełnia Życia z Chynowa – projekt „Co nam w duszy gra”, w którym seniorki rozwijały swój klub śpiewaczy – więcej o projekcie kliknij tutaj.
  7. Klub seniora w Belsku Dużym – projekt „Senior wdzięczny, senior pracowity, senior otwarty na nowe”, w którym członkowie klubu zorganizowali warsztaty decoupage – więcej o projekcie kliknij tutaj.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. realizowało projekt wspierający aktywizację seniorów pt. „Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej Seniorów” w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2010.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE