14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej

  Powstaje „Quest piwny”

  O wareckich karczmach i wspaniałym piwie wieść

  szybko po świecie zaczęła się nieść.

  Wieki mijały, kupcy o swoje interesy dbali,

  rzemieślnicy swoje narzędzia produkowali,

  artysta swoje dzieła ozdabiał

  a wareckie piwo płynie jak płynęło i nadal Warkę rozsławia…

  Powyższy fragment pochodzi z przygotowywanego właśnie piątego wareckiego questu. Tym razem dotyczyć on będzie tradycji piwowarstwa w Warce. Przypomnijmy, że dwa lata temu Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w ramach projektu Leader przygotował 4 questy – o Piotrze Wysockim, wareckich legendach, siedmiu świątyniach oraz wareckich Żydach.

  Quest piwny przygotowuje ta sama grupa osób, która przygotowywała poprzednie cztery questy czyli Iga Kowalska, Grażyna Jagiełło, Mariola Bienias, Marzena Jankowska, Ewa Bajoryńska, Dorota Lenarczyk oraz Andrzej Zaręba. Rysunki ponownie przygotuje Jacek Przybylski.

  Każdy, kto chciałby wyruszyć na wyprawę questową po Warce może odwiedzić stronę www.wareckiquesting.pl i samodzielnie wydrukować sobie ulotki lub może otrzymać je w kilkunastu miejscach w Warce i okolicy (lista podana na stronie www), m.in. są one w Kawiarence na Rynku i Kempingu nad Pilicą. Quest piwny dołączy do wareckich questów już za kilka tygodni…

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE