Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRW krainie łagodności… nad Pilicą

  W krainie łagodności… nad Pilicą

  4. Przegląd Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który odbył się 9 sierpnia pod gorącym niebem Przystani na Winiarach w Warce zgromadził nie tylko amatorów spływania „na byle czym” (konkurs odbył się w przerwie koncertu) ale przede wszystkim miłośników pięknej, poetyckiej muzyki. Na scenie zaprezentowali się artyści znani ze scen lokalnych jak i występujący w całym kraju i zagranicą.

  Leciutko i zwiewnie koncert otworzył Dariusz Rączka ze swoim zespołem. Znany z wyrazistych tekstów lider zespołu uraczył „spływarkową” publiczność klasycznymi kompozycjami wspaniałych ballad oraz kilkoma energicznymi numerami.

  Po przerwie związanej z organizacją konkursu „Spływu na byle czym rzeką Pilicą” ukojenie emocji zapewnił Tomasz Wachnowski, autor płyt:  „Śniegowice”, „Właśnie tak” i „Dla bogaczy pogoda”. Podczas koncertu artyście towarzyszyli znani wareccy muzycy: Bogdan Sabała i Kuba Szydło. Panowie pokazali kawał dobrego męskiego grania w wersji nie tylko turystycznej.

  Gwiazdą wieczoru i artystą, który jako ostatni zaprezentował się podczas tegorocznej „SpłyWarki” był Jerzy Filar z zespołem. Za pomocą gitary, swojej harmonijki ustnej i niespotykanej energii zdobył serca publiczności. Wspaniałe utwory autorstwa samego artysty, jak i te do tekstów Jacka Cygana robiły jeszcze większe wrażenie przy świetle zachodzącego słońca, a niezastąpione „Samba Sikoreczka”, czy „Jola, Ola…” sprawiły, że ciało mimowolnie kołysało się do rytmu piosenek.

  Organizatorzy 4. Przeglądu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”Gminna Instytucja Kultury Dworek na Długiej i Centrum Sportu i Rekreacji – dziękują wszystkim przybyłym na imprezę i zapraszają za rok!

   

  Zobacz galerię tu

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE