Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDworkowe edukacje - zapisz się już dziś!

  Dworkowe edukacje – zapisz się już dziś!

  Jeżeli chcesz aby Twój „zwykły” dzień nie był wypełniony pustką i obowiązkami, jeżeli marzysz o tym, aby realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania, jeśli jesteś ciekawy świata i chcesz poszerzać wiedzę zdobytą w szkolę, jeżeli lubisz poznawać nowych ludzi i chcesz dbać o własny rozwój zajęcia oferowane przez „Dworek” są właśnie dla Ciebie. 3 września ruszają zapisy na nowy cykl zajęć. Sezon 2015/2016 obfitować będzie w szereg warsztatów w których każdy może odnaleźć siebie.

  • Puzon, flet poprzeczny, trąbka, saksofon, klarnet, gitara basowa – Nauka gry w ramach działalności Miejskiej Orkiestry Moderato. Jeśli chciałbyś rozpocząć muzyczną przygodę z orkiestrą dętą, połączoną z podróżowaniem po kraju czy warsztatami musztry paradnej – Orkiestra Moderato jest właśnie dla Ciebie. Więcej informacji – Dyrygent Artur Gębski (664-558-405). Koszt zajęć: 50zł/m-c.
  • Pianino – Idealna propozycja zarówno dla osób które dopiero rozpoczynają przygodę z muzyką jaki i tych którzy na swoim koncie mają pierwsze sukcesy. „Dworek na Długiej” pomoże Ci odnaleźć inspirację i nowe drogi rozwoju muzycznego poprzez zajęcia, które zorganizowane są tak, aby z natury monotonne ćwiczenia nie nudziły się, ale zachęcały do ciągłej praktyki. Prowadzący – Ryszard Kupidura. Zajęcia – wtorek, czwartek. Koszt zajęć: 100zł/m-c (45min.), 50 zł/m-c (25min.). Spotkanie organizacyjne – 17 września – godz. 18:00.
  • Gitara – Niepowtarzalna okazja aby wziąć udział w profesjonalnych lekcjach sztuki gry na gitarze zarówno klasycznej, akustycznej jaki i elektrycznej. Zajęcia prowadzone są w urozmaicony sposób, przebiegają w formie zindywidualizowanej, a towarzysząca im miła atmosfera sprzyja szybkim postępom uczniów, rozwija ich wrażliwość, słuch i podzielność uwagi, co przyczynia się do sukcesów zarówno na tle wyzwań szkolnych jak i w życiu prywatnym. Koszt zajęć: 100zł/m-c (45min.), 50 zł/m-c (25min.).
  • Wokal – Indywidualne zajęcia, o dostosowanym repertuarze do potrzeb ucznia, pozwalają na uwolnienie swoich emocji jak również są doskonałą formą przygotowania do profesjonalnych konkursów wokalnych. Właśnie tu możesz rozpocząć się Twoja muzyczna podróż. Prowadzący – Katarzyna Ambroży. Zajęcia – środa. Koszt zajęć: 100zł/m-c (45min.), 50 zł/m-c (25min.). Spotkanie organizacyjne – 23 września – godz. 18:00.
  • Teatrzyk „nieDuży” – Zajęcia doskonale rozwijają fantazję, wyobraźnię oraz twórcze myślenie. Dzieci uczą się pracy w grupie oraz nabywają umiejętności uczenia się tekstów. Dlatego zajęcia fantastycznie rozwijają umiejętności interpersonalne, pomagają przełamać nieśmiałość i zapewniają doskonały warsztat wskazówek dotyczących odnajdywania się w nowych sytuacjach. Prowadzący – Anna Owczarczyk. Zajęcia – wtorek 16:30-18:30. Koszt zajęć: 50zł/m-c. Spotkanie organizacyjne – 15 września – godz. 18:00.
  • Teatr Młodzieżowy „Pretekst” – Zajęcia dedykowane uczniom gimnazjum, liceum i technikum, którzy czują w sobie predyspozycję aktorskie oraz miłość do teatru. Uczestnicząc w warsztatach oprócz zdobycia podstawowej wiedzy sztuki teatralnej, uczestnik ma szansę wziąć udział w niezapomnianej przygodzie, której efektem będzie przyswojenie tajników sztuki prezentacji, wystąpień publicznych czy komunikacji międzyludzkiej. To właśnie doświadczenia teatralne sprawiają, że wszystko staje się prostsze. Prowadzący – Anna Łoboda. Zajęcia – środa 16:00-19:00. Koszt zajęć: 50zł/m-c. Spotkanie organizacyjne – 16 września – godz. 18:30.
  • Klub Gier Planszowych i Fantastyki– Odejdź od komputera i przyjdź do nas zagrać w gry planszowe. Jeśli jesteś miłośnikiem, fanem tego tematu i chciałbyś spotkać się z innymi podobnymi sobie, spędzić z nimi czas rozwiązując nietypowe zagadki z dziedziny fantastyki nie czekaj, przyjdź do „Dworku na Długiej” i zapisz się do Klubu. Prowadzący – Łukasz Rejer. Zajęcia – 2 x w miesiącu (uzgadniane z osobami zapisanymi). Koszt zajęć: bezpłatne. Pierwsze spotkanie – 7 października godz. 16:00.
  • Szachy – Dobrze wiemy, że myślenie ma przyszłość, dlatego przed nami kolejny szachowy rok w „Dworku na Długiej”. Tylko tutaj możesz nauczyć się myślenia logicznego, pozyskać tajniki i sztuczki szachowe dzięki którym będziesz mógł dać na szachownicy „łupnia” zarówno tacie czy dziadkowi, jaki i spróbować swoich sił w turniejach. Prowadzący – Adam Lasota. Zajęcia – czwartek 16:00-17:00 (grupa początkująca), 17:00-18:00 (grupa średniozaawansowana), 18:00-19:00 (grupa zaawansowana). Koszt zajęć: 50zł/m-c.
  • Robotyka – Warsztaty z robotyki kształtują umiejętność pracy w grupie, poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych, uczą logicznego myślenia i kreują wyobraźnię. Tylko w „Dworku na Długiej” możesz wcielić się w rolę architekta i konstruktora tworzącego roboty ze specjalnych klocków LEGO. Zajęcia – soboty (2 x w miesiącu) 9:00-11:00 (grupa początkująca), 11:15-13:15 (grupa zaawansowana). Koszt zajęć: 100zł/m-c.
  • Plastyka – rozwijanie zdolności plastycznych, to dobry początek do właściwego pojmowania i zrozumienia wielu dziedzin życia oraz do prawidłowego rozwoju innych umiejętności i pasji. Zajęcia w „Dworku na Długiej” pozwalają każdemu uczestnikowi szukać odpowiedniej kreski, kształtu, koloru czy formy. To właśnie tu może on nauczyć się mieszać barwy, spróbuje przedstawić martwą naturę, krajobraz, ludzi, zwierzęta czy stworzyć autoportret. Prowadzący – Sławomir Ragan. Zajęcia – środa 16:00-18:00. Koszt zajęć: 50zł/m-c. Pierwsze zajęcia – 30 września.
  • Plastyka na wesoło – KolorAnki – Nie musisz mieć nadzwyczajnych zdolności plastycznych wystarczy otwarty umysł, ciekawe pomysły i uśmiech. Tylko na tych zajęciach poznasz różne techniki, sposoby wykorzystywania różnorodnych materiałów, nauczysz się precyzji. Będziesz mógł wyrazić to co zawarte w Twojej głowie na różnych formatach za pomocą rąk oraz materiałów plastycznych jak i wtórnych. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 4-10 lat. Prowadzący – Anna Szydło. Zajęcia – wtorek 16:00-17:00 (4-6 lat), 17:15-18:15 (6-10 lat). Koszt zajęć: 50zł/m-c. Pierwsze zajęcia 29 września.
  • Ceramika – Głównym celem tych zajęć jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie wszystkich etapów jakie musi przejść kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem, a może nawet niepowtarzalnym prezentem dla najbliżej osoby. Poczuj radość z tworzenia nowych rzeczy biorąc udział w warsztatach ceramicznych. Prowadzący – Katarzyna Kwiatkowska. Zajęcia – czwartek 18:00-20:00. Koszt zajęć: 100zł/m-c lub 30zł/zajęcia. Pierwsze zajęcia 1 października.
  • Warsztaty dziennikarskie (prasa i telewizja) – Właśnie Ty możesz przyczynić się do tworzenia medialnej przestrzeni lokalnej. Jeżeli chciałbyś działać na rzecz swojego społeczeństwa te zajęcia organizowane są właśnie dla Ciebie. Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i młodzież akademicka ma niepowtarzalną okazję zagłębić się w tajniki sztuki dziennikarskiej. Celem warsztatów jest przede wszystkim przygotowanie ich uczestników do działania w ramach lokalnej prasy i telewizji. Więcej informacji o zajęciach już wkrótce.

  Nie czekaj już dziś wybierz coś dla siebie! Gorąco zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 48 667 22 70, lub mailowo na adres dworek@dworek.warka.pl bądź osobiście w „Dworku na Długiej”. Więcej szczegółów o zaplanowanych zajęciach oraz spotkaniach organizacyjnych już wkrótce na www.kulturalna.warka.pl . Liczba miejsc ograniczona.

  Ponadto w nowym roku artystycznym 2015/2016 wiele różnorodnych propozycji takich jak: Warecka Akademia Wiedzy, Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, konkursy m.in. plastyczne, wokalne, recytatorskie, warsztaty, koncerty, turnieje, spektakle. Już w najbliższym czasie cały kalendarz zajęć.

   

  Zajecia 01 ZM

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE