Więcej
  Strona głównaInstytucjeInwestycje w trakcie realizacji

  Inwestycje w trakcie realizacji

  Dobiegają końca prace związane z przebudową ul. Długiej na obydwu odcinkach. Równolegle trwają prace na ul. Cmentarnej i Piotra Wysockiego. Inwestycja w 50% finansowana jest z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Wartość robót budowlanych wynosi 2.396.203,53 zł brutto. Roboty budowlane obejmują: przebudowę jezdni i chodników i budowę kanalizacji deszczowej we wszystkich trzech ulicach. Dodatkowo w ul. Długiej na odcinku od ul. Mostowej do ul. Cmentarnej oraz w ul. Piotra Wysockiego wybudowane zostaną miejsca postojowe. Ponadto na odcinku ulicy Długiej od ul. Mostowej do  ul. Cmentarnej wybudowana została ścieżka rowerowa. Równocześnie z przebudową prowadzone były  prace przez zakład energetyczny, polegające na wymianie słupów energetycznych na nowe. Ponadto Zakład Usług Komunalnych sukcesywnie wymienia na nowe sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągu. Planowane zakończenie inwestycji 30 października 2015 r.

  Dluga 1 Dluga 2

  Do końca października będzie wyremontowany kolejny odcinek ul. Cmentarnej (od skrzyżowania z ul. Piotra Wysockiego do głównej bramy wejścia na cmentarz). W ramach zadania poszerzona zostanie jezdnia i wyremontowane chodniki. Całkowity koszt zadania to 155.000,00 zł.

  Samorząd Gminy dołoży wszelkich starań aby obie inwestycje zostały zakończone przed 1 listopada.

  Cmentarna

  Do końca listopada zostanie przeprowadzony również remont ul. Orzeszkowej w Warce – etap I o długości 235m. Całkowity koszt zadania 105.000,00 zł.

  Jeszcze w tym roku Zakład Usług Komunalnych rozpocznie prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Chylińskiego inwestycja realizowana będzie w ramach kolejnego etapu remontu dróg na osiedlu Winiary.

  Gmina Warka planuje jeszcze w tym roku zmodernizowanie drogi powiatowej we Wsi Budy Michałowskie oraz Wola Palczewska natomiast powiat Grójecki zobowiązał się w 2016 roku do wyremontowania drogi  powiatowej na odcinku Stara Warka – Klonowa Wola przez Kalinę.

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE