Więcej

  Starożytne tajemnice…

  W ramach Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej 15 października odbyło się niezwykle interesujące spotkanie. Archeolog, badacz dawnych kultur Maciej Marciniak poprowadził wykład na temat: „Rzym starożytny – tajemnice cesarskiego miasta”

  Była to prawdziwa uczta intelektualna dla wszystkich, którzy interesują się dziejami starożytnymi. Każdy – zarówno seniorzy, jak i uczniowie – mogli znaleźć tu dla siebie coś nowego, ciekawego, nawet … zaskakującego. Dla niektórych była to także podróż sentymentalna do Wiecznego Miasta. Dla większości zapewne inspiracja, impuls do zainteresowania się historią – nie tylko starożytną.

  W wydaniu Macieja Marciniaka zawsze staje się ona najbardziej fascynującą z nauk.

  Z tym właśnie wykładowcą spotykamy się w pierwszym semestrze WAW ponownie – wtedy opowie nam o życiu na najpiękniejszych wyspach południowego Pacyfiku.

  Następne spotkanie Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej odbędzie się w czwartek, 22 października o godz. 1730

  Zapraszamy.

  Hanna Szczepanowska – koordynatorka Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE