12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej

  Czy Mieszko I był pierwszy?

   

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej serdecznie zaprasza na kolejny, bezpłatny, czwartkowy wykład pt. „Czy Mieszko I był pierwszy?”. Spotkanie 5 listopada 2015r. o godz. 17:30 zaprezentuje Daniel Sukniewicz.

  Wśród naszych słuchaczy jest wielu miłośników historii. To dla nich właśnie zaprosiliśmy znanego już w Warce archeologa i dziennikarza śledczego – to znaczy: tropiciela zagadek historii, niekonsekwencji i nielogiczności w dotychczasowej prezentacji naszych dziejów, demaskatora bzdurek podręcznikowych, oraz poszukiwacza treści ukrytych w ,, białych plamach” na mapie historycznej naszego kraju – Daniela Sukniewicza.

  Podczas spotkania postaramy się więc na nowo zrekonstruować najwcześniejszy okres funkcjonowania naszego państwa. Odpowiemy sobie na pytania:

  – Kim byli przodkowie Mieszka?

  – Jaki był ich wkład w tworzenie państwa polskiego?

  – Gdzie dokładnie zamieszkiwał ten ród i gdzie urodził się sam Mieszko?

  – Które z dawnych grodów miały w tym okresie największe znaczenie?

  – Które plemiona stworzyły państwo Piastów?

  – Jak układały się ich relacje z sąsiadami?

  Zapraszamy serdecznie. To spotkanie z pewnością bardzo wzbogaci Państwa wiedzę o czasach piastowskich, a być może – zachęci do nieco innego, nowocześniejszego, odważniejszego interpretowania historii.

  Zapraszamy do Dworku na Długiej w czwartek – 5.11.2015, godz. 1730.

  Hanna Szczepanowska – koordynatorka WAW w Dworku na Długiej

  Plakat WAW - Mieszko I

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE