Warka mierzy wysoko z WOŚP!

10 stycznia 2016 roku odbędzie się kolejny 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat Warka również włącza się w granie i pomaganie! Tak będzie i  w tym roku… Zbiórka z tegorocznego finału przeznaczona będzie na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej ludzi w podeszłym wieku. 24. Finał odbywa się pod hasłem „Mierzymy wysoko!”.

Warecki sztab WOŚP to 82 wolontariuszy, którzy wyjdą na ulice miasta i okolicznych wsi zbierając fundusze do puszek. Jest to najpopularniejsza forma pomocy jaką można przekazać dla WOŚP. Jednak inicjatywę można wesprzeć w różny sposób… A pomagając można jednocześnie świetnie się bawić!

Co nas czeka podczas finału?

 

Muzyczne warsztaty

W sobotę 9 stycznia w przeddzień wielkiego finału w Sezam da Club (Zajazd na Winiarach) w Warce odbędą się warsztaty muzyczne. Poprowadzi je Łukasz Kudłaty Różycki. Będziecie mogli podczas nich poznać ciekawe techniki wokalne, ruchu scenicznego, rapu, słownego freestylu lub beatboxu.
1 grupa – od 14:00 do 15:30
2 grupa – od 16:00 do 17:00
W warsztatach mogą brać udział osoby powyżej 13 roku życia.

Kolejne zajęcia to warsztaty Dj w Sezam da Club (Zajazd na Winiarach). Poprowadzi je Dj PatoLogic.

1 grupa – 9 stycznia (sobota), godz. 17:45

2 grupa – 10 stycznia (niedziela), godz. 17:45

Zapisy pod numerem tel. 48 667 22 70, lub mailowo pod adresem wosp@dworek.warka.pl

Warsztaty organizowane są w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to zajęcia prowadzone charytatywnie za które nikt nie pobiera honorarium. Mamy nadzieję, że uczestnicząc w warsztatach wesprzecie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wrzucając kwotę wg Waszego uznania do WOŚPowej puszki.

 

Sportowy finał WOŚP

Sobota – 9 stycznia będzie dniem kiedy to wareccy sportowcy zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sportowe wydarzenia będą czekać na Was w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

– Godz. 16:00 w hali sportowej odbędzie się trening BOKWA, który poprowadzi Jola Gawrońska.

– Godz. 17:00 w hali sportowej odbędzie się mecz III Ligi Koszykówki Mężczyzn drużyn: Pułaski Warka kontra UKS Żyrardów.

Wstęp wolny! Jednak mamy nadzieję na Wasze wsparcie WOŚPowej puszki podczas sportowych działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 🙂

W niedzielę zapraszamy do Sezam da Club na turniej piłkarzyków. Rozpocznie się on o godz. 20:20.

 

Uwieczniamy pomaganie!

  1. Finał WOŚP zapowiada się iście fotograficznie. Zdjęcia lubimy, bo przypominają nam te chwile, które chcemy zatrzymać. Finał WOŚP jest właśnie takim momentem :).

W sobotę 9 stycznia w Sezam da Club (Zajazd na Winiarach) Wiktoria Szeląg ze studia fotograficznego „Babskim Okiem” wykona dla wszystkich chętnych profesjonalne zdjęcia w godzinach 17:00 – 21:00. Koszt wykonania zdjęcia to 5 zł, które w całości zostanie przekazane dla WOŚP.

W niedzielę 10 stycznia również w Sezam da Club w godzinach 15:00 – 20:00 pojawi się „Fotobudka Bum Cyk Cyk”. Wykonanie pamiątkowych WOŚPowych zdjęć kosztować będzie 5zł, z czego część kwoty zostanie przekazana do puszek wolontariuszy.

 

Planszówki z klubem fantastyki i gier WARG

Od 14:00 do 18:00 w Zajeździe na Winiarach wspólnie z Klubem Fantastyki i Gier WARG zagramy w planszówki. Emocjonujące starcia rozegrają się na planszach gier:

– 7 cudów świata

– Przebiegłe wielbłądy

– Colt express

– Dixit

Zapraszamy do wspólnych rozgrywek z klubem WARG.

 

Koncerty

W niedzielę od godz. 17:00 w Zajeździe na Winiarach posłuchać będzie można koncertu kolęd w wykonaniu sekcji wokalnej działającej w Dworku na Długiej oraz zwycięzców kolędowej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show.

Dużej dawki muzyki i świetnej zabawy podczas finałowego weekendu dostarczy Sezam da Club, który zorganizuje koncerty zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Wystąpią:

Sobota, 9 stycznia (od 20:00):

– Prezentacja umiejętności grup warsztatowych

– Pazi i M.

– Dj BlueNote

– Cienki Cin

Niedziela, 10 stycznia (od 19:00):

– Prezentacja umiejętności grup warsztatowych

– Dj Mariano

 

Licytacje

Podczas tegorocznego finału odbędą się również licytacje ciekawych przedmiotów. Niektóre z nich licytować będzie można za pośrednictwem serwisu Allegro, zaś pozostałe będzie można nabyć w dzień finału 10 stycznia w Zajeździe na Winiarach.

Wylicytować będzie można m.in. płytę Dawida Kwiatkowskiego ze specjalną WOŚPową dedykacją, książkę o historii wareckiej orkiestry dętej pt. „Czarodzieje z Warki” autorstwa Remigiusza Matyjasa z podpisami muzyków Moderato, gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przejazd off-road wraz z sesją zdjęciową.

 

Światełko do nieba

Na zakończenie zbiórki tradycyjnie o 20:00 zobaczyć będzie można „Światełko do nieba” – tak jak w całej Polce zabłyśnie ono również w Warce. Na „Światełko do nieba” zapraszamy do Zajazdu na Winiarach.

Zachęcamy do wsparcia 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i grania razem z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

Organizatorzy wareckiego sztabu WOŚP:

– Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”

– Zajazd na Winiarach

– Sezam da Club

– Pracownia fotograficzna „Babskim Okiem”

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE