Więcej

  Warka mierzy wysoko z WOŚP!

  10 stycznia 2016 roku odbędzie się kolejny 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od kilku lat Warka również włącza się w granie i pomaganie! Tak będzie i  w tym roku… Zbiórka z tegorocznego finału przeznaczona będzie na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej ludzi w podeszłym wieku. 24. Finał odbywa się pod hasłem „Mierzymy wysoko!”.

  Warecki sztab WOŚP to 82 wolontariuszy, którzy wyjdą na ulice miasta i okolicznych wsi zbierając fundusze do puszek. Jest to najpopularniejsza forma pomocy jaką można przekazać dla WOŚP. Jednak inicjatywę można wesprzeć w różny sposób… A pomagając można jednocześnie świetnie się bawić!

  Co nas czeka podczas finału?

   

  Muzyczne warsztaty

  W sobotę 9 stycznia w przeddzień wielkiego finału w Sezam da Club (Zajazd na Winiarach) w Warce odbędą się warsztaty muzyczne. Poprowadzi je Łukasz Kudłaty Różycki. Będziecie mogli podczas nich poznać ciekawe techniki wokalne, ruchu scenicznego, rapu, słownego freestylu lub beatboxu.
  1 grupa – od 14:00 do 15:30
  2 grupa – od 16:00 do 17:00
  W warsztatach mogą brać udział osoby powyżej 13 roku życia.

  Kolejne zajęcia to warsztaty Dj w Sezam da Club (Zajazd na Winiarach). Poprowadzi je Dj PatoLogic.

  1 grupa – 9 stycznia (sobota), godz. 17:45

  2 grupa – 10 stycznia (niedziela), godz. 17:45

  Zapisy pod numerem tel. 48 667 22 70, lub mailowo pod adresem wosp@dworek.warka.pl

  Warsztaty organizowane są w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są to zajęcia prowadzone charytatywnie za które nikt nie pobiera honorarium. Mamy nadzieję, że uczestnicząc w warsztatach wesprzecie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wrzucając kwotę wg Waszego uznania do WOŚPowej puszki.

   

  Sportowy finał WOŚP

  Sobota – 9 stycznia będzie dniem kiedy to wareccy sportowcy zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sportowe wydarzenia będą czekać na Was w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

  – Godz. 16:00 w hali sportowej odbędzie się trening BOKWA, który poprowadzi Jola Gawrońska.

  – Godz. 17:00 w hali sportowej odbędzie się mecz III Ligi Koszykówki Mężczyzn drużyn: Pułaski Warka kontra UKS Żyrardów.

  Wstęp wolny! Jednak mamy nadzieję na Wasze wsparcie WOŚPowej puszki podczas sportowych działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 🙂

  W niedzielę zapraszamy do Sezam da Club na turniej piłkarzyków. Rozpocznie się on o godz. 20:20.

   

  Uwieczniamy pomaganie!

  1. Finał WOŚP zapowiada się iście fotograficznie. Zdjęcia lubimy, bo przypominają nam te chwile, które chcemy zatrzymać. Finał WOŚP jest właśnie takim momentem :).

  W sobotę 9 stycznia w Sezam da Club (Zajazd na Winiarach) Wiktoria Szeląg ze studia fotograficznego „Babskim Okiem” wykona dla wszystkich chętnych profesjonalne zdjęcia w godzinach 17:00 – 21:00. Koszt wykonania zdjęcia to 5 zł, które w całości zostanie przekazane dla WOŚP.

  W niedzielę 10 stycznia również w Sezam da Club w godzinach 15:00 – 20:00 pojawi się „Fotobudka Bum Cyk Cyk”. Wykonanie pamiątkowych WOŚPowych zdjęć kosztować będzie 5zł, z czego część kwoty zostanie przekazana do puszek wolontariuszy.

   

  Planszówki z klubem fantastyki i gier WARG

  Od 14:00 do 18:00 w Zajeździe na Winiarach wspólnie z Klubem Fantastyki i Gier WARG zagramy w planszówki. Emocjonujące starcia rozegrają się na planszach gier:

  – 7 cudów świata

  – Przebiegłe wielbłądy

  – Colt express

  – Dixit

  Zapraszamy do wspólnych rozgrywek z klubem WARG.

   

  Koncerty

  W niedzielę od godz. 17:00 w Zajeździe na Winiarach posłuchać będzie można koncertu kolęd w wykonaniu sekcji wokalnej działającej w Dworku na Długiej oraz zwycięzców kolędowej edycji konkursu wokalnego mini Warka Music Show.

  Dużej dawki muzyki i świetnej zabawy podczas finałowego weekendu dostarczy Sezam da Club, który zorganizuje koncerty zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Wystąpią:

  Sobota, 9 stycznia (od 20:00):

  – Prezentacja umiejętności grup warsztatowych

  – Pazi i M.

  – Dj BlueNote

  – Cienki Cin

  Niedziela, 10 stycznia (od 19:00):

  – Prezentacja umiejętności grup warsztatowych

  – Dj Mariano

   

  Licytacje

  Podczas tegorocznego finału odbędą się również licytacje ciekawych przedmiotów. Niektóre z nich licytować będzie można za pośrednictwem serwisu Allegro, zaś pozostałe będzie można nabyć w dzień finału 10 stycznia w Zajeździe na Winiarach.

  Wylicytować będzie można m.in. płytę Dawida Kwiatkowskiego ze specjalną WOŚPową dedykacją, książkę o historii wareckiej orkiestry dętej pt. „Czarodzieje z Warki” autorstwa Remigiusza Matyjasa z podpisami muzyków Moderato, gadżety związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przejazd off-road wraz z sesją zdjęciową.

   

  Światełko do nieba

  Na zakończenie zbiórki tradycyjnie o 20:00 zobaczyć będzie można „Światełko do nieba” – tak jak w całej Polce zabłyśnie ono również w Warce. Na „Światełko do nieba” zapraszamy do Zajazdu na Winiarach.

  Zachęcamy do wsparcia 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i grania razem z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej!

   

  Organizatorzy wareckiego sztabu WOŚP:

  – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”

  – Zajazd na Winiarach

  – Sezam da Club

  – Pracownia fotograficzna „Babskim Okiem”

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE