Więcej
  Strona głównaBlogiŚwiąteczne wyzwanie! Marzycielska Poczta

  Świąteczne wyzwanie! Marzycielska Poczta

  To szczęśliwa chwila! Jeśli to czytasz, właśnie dostałeś szansę, by w krótkim czasie zrobić coś, co przyniesie radość zarówno Tobie jak i Twojemu bliźniemu. Aby wziąć udział w akcji, no cóż, potrzeba coś zainwestować. Zarówno wiele jak i mało. Pieniądze? Kilka złoty. Jeśli stać Cię na własny komputer z dostępem do sieci, z tym też nie będzie problemu. Czas? Średnio. Zależy od talentu, ile komu zajmuje napisanie kilku zdań i ile ma wprawy. Serce? O, tego już potrzeba więcej. Akcja, aby miała sens, potrzebuje zaangażowania serca i umysłu, intelektu i woli. To jest szczególna akcja. Przyczynia się do budowania szczęścia i poczucia własnej wartości u innych ludzi. Sprawia, że ktokolwiek, kto bierze w niej udział, staje się coraz lepszym człowiekiem, ma więcej satysfakcji i zadowolenia z siebie i swojego postępowania. Mimo, że tak w rzeczywistości chodzi tylko o… napisanie listu.

  Krótko mówiąc, Marzycielska Poczta to zaistniała w Polsce, niekomercyjna akcja dobroczynna, prowadzona w całości przez wolontariuszy. Polega na wysyłaniu kartek i listów (ewentualnie drobnych upominków) do ciężko chorych dzieci. Na stronie Marzycielskiej Poczty znajdują się profile dzieci, ich zdjęcia, krótkie opisy wraz z adresami pocztowymi. Dzieci te cierpią na różne choroby – białaczkę, mukowiscydozę, mają wady wrodzone, zespół downa…. Wiele z nich znaczną część swojego życia spędza w szpitalach czy hospicjach, ich życie różni się od życia rówieśników. Pozytywnie zaskakujący jest jednak fakt, że choć mają do czynienia z tak wielkim bólem, jednocześnie widać w wielu z nich radość i pogodę ducha.
  Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. – Jan Twardowski.
  Akcję charakteryzuje prostota, niewielki koszt materialny. W odróżnieniu od innych dobroczynnych akcji, nie wymaga ona nakładu finansowego, za to nie obejdzie się bez chwili refleksji i namysłu. Aby napisać dziecku coś od siebie, trzeba wpierw wczuć się w jego sytuację, wykrzesać z siebie pokłady empatii. Celem jest sprawienie, by dziecko poczuło, że ktoś o nim myśli; nieważne, że jesteś spoza rodziny. W Marzycielskiej Poczcie najważniejsze są chore dzieci, którym pomagają tysiące ludzi, także mieszkający za granicą. 

  Marzycielska Poczta funkcjonuje przez cały rok! Jednak szczególnie teraz, gdy zbliżają się święta, niedługo pod choinką znajdziemy prezenty i różne upominki, warto pomyśleć także o innych, którzy niekoniecznie te święta spędzą w domu. Nie zaszkodzi również kilka słów otuchy dla rodziców danego dziecka albo jakiś drobiazg, np. serwetka wyhaftowana specjalnie dla niego. Jeśli masz dziecko, możesz zaproponować mu, by narysowało laurkę. Jakiś czas temu była taka inicjatywa w jednym z przedszkoli, gdzie dzieci nie umiały jeszcze pisać i czytać. Przygotowały więc wiele prac plastycznych , a te zostały przekazane chorym dzieciom.

  Więcej informacji:
  http://marzycielskapoczta.pl/

   

  Autorem tekstu jest: Paulina Magdalena Korpalska

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE