12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZielone światło dla wareckich dróg

  Zielone światło dla wareckich dróg

  Analizując najważniejsze inwestycje zaplanowane na rok 2016 w budżecie gminy Warka nie można przeoczyć działań z zakresu modernizacji dróg.

  Położenie akcentu na realizację zadań w szeroko rozumianej komunikacji wiąże się z zaangażowaniem znacznych środków, dlatego cieszy fakt, iż do wypełnienia tych celów Samorząd Gminy Warka pozyskał środki zewnętrzne z funduszy regionalnych i rozwojowych.

  Droga nr 731 (ul. Bielańskiej i Batalionów Chłopskich)

  Dzięki staraniom Samorządu Gminy Warka Urząd Marszałkowski w budżecie na 2016 rok przeznaczył aż 10 mln na modernizację drogi 731 (tj. ulic Bielańskiej i Batalionów Chłopskich) na odcinku 3,2 km.

  Zaplanowany remont zakłada budowę drogi wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Jest to więc kolejna dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale też dla miłośników rowerów, bo po zakończeniu tej inwestycji w gminie przybędzie ponad 3 km ścieżki rowerowej, co pozwoli w sposób bezpieczny, na trasie odizolowanej od ruchu drogowego, uprawiać ten sport.

  Ulica Cmentarna wraz z łącznikiem do ul. Ledóchowskiego

  W 2016 roku Gmina przystąpi do realizacji inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020. Inwestycja obejmuje modernizację ulicy Cmentarnej i łącznika z ulicą Ledóchowskiego. Zakładane wsparcie z ww. programu to kwota 576 954 zł.

  Niewątpliwie jest to ważna i długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Dzięki niej zostanie zakończona organizacja komunikacji wokół cmentarza. Projekt zakłada budowę chodnika po obu stronach ulicy, co będzie możliwe dzięki przesunięciu drogi w stosunku do obecnej lokalizacji i łącznika ze ścieżką rowerową przez kanał wodny prowadzący z ulicy Cmentarnej na Ledóchowskiego.

  Wymienione modernizacje infrastruktury drogowej otrzymają znaczne wsparcie z funduszy zewnętrznych, ale gmina nie ogranicza się tylko do inwestycji wysoko dofinansowanych ze środków zewnętrznych.

  Drogi na os. Winiary

  Na liście zadań są również projekty w całości sfinansowane ze środków własnych gminy. Taką inwestycją jest przeprowadzenie drugiego etapu budowy dróg na Winiarach obejmującego ulice Chylińskiego, Kusocińskiego, fragment Dominikańskiej, Gajewskiego i fragment ulicy Parkowej.

  Źródło danych: Urząd Gminy Warka

  Redakcja „Kuriera Wareckiego”

  inwestycje drogowe gotowe

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE