Więcej
  Strona głównaBlogiPrzed pierwszą gwiazdką.

  Przed pierwszą gwiazdką.

  Druga połowa grudnia, prócz zakupowego szału, to fantastyczny okres oczekiwania i fascynacji.  To czas, w którym świat zmienia swoje oblicze, czyli pięknieje, i nie dzieje się tak za sprawą padającego śniegu czy spadającej temperatury. Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy czas. Fakt, że przypadają raz w roku dodaje im podniosłości i wyjątkowości. Jednak żeby te białe święta były naprawdę piękne i wyjątkowe nie wystarczy dokonać składów spożywczych i ubrać choinkę, w tej kwestii trzeba dać z siebie coś więcej.

  Bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki głoszą, że święta to czas nadziei, miłości, radości oraz przebaczenia. Zgadza się, w tym czasie jak nigdy można zaobserwować multiplikowane dłonie wyciągane na zgodę, uśmiech na twarzy kierowany do sąsiada, a także przekonać się, że ludzka pamięć potrafi zawodzić nawet w kwestii najtrwalszych animozji. To w jaki sposób zmienia się ludzie serce w okresie świątecznym jest niepojęte i piękne. Aż chce się napisać, że wreszcie ludzie są ludźmi. I dlatego warto sprawić, żeby Święta trwały każdego dnia. Aby tak się stało należy dostrzec piękno świata i ludzkich relacji z perspektywy serca, a nie oka odbierającego wyłącznie piękno zwykłej materii. Wówczas przy każdym stole, będzie czekało miejsce dla osoby potrzebującej, w każdym sklepie będzie można usłyszeć dobre słowo, a świat mimo braku uniwersalnego kosmetyku, czyli śniegu będzie piękniał, ponieważ pozytywna energia emanująca z ludzkiego ducha będzie potrafiła sprzątnąć nawet najtrudniejsze zabrudzenie.  Dlatego warto uświadomić sobie, że pięknie przybrane drzewko jest tylko dopełnieniem magii Świąt, a jej energia i moc czerpana jest z ludzkiego serca. I dzisiaj należy ją uwolnić, żeby cały świąteczny stół świecił blaskiem radości i zrozumienia.

  Wielkim fenomenem okresu Świąt jest zjawisko wzajemnego obdarowywania się prezentami. Chęć zobaczenia uśmiechu na twarzy adresata prezentu, to potwierdzenie maksymy głoszącej, że lepiej obdarowywać niż być obdarowywanym. Warto poklaskiwać tym osobom, które pragną uszczęśliwić najbliższych i potwierdzić ich ważność w swoim życiu. Jednak na prawdziwe owacje zasługują osoby, które prócz zabawy w domowego Mikołaja znają rangę stwierdzenia: ktoś czeka na gest. To dlatego idą do samotnej sąsiadki z czekoladkami i życzeniami świątecznymi zapraszając ją na domowe ciasto. Niby nie ważnego. Eeee to tylko ciasto. Zgadza się to mały gest, potrafiący sprawić drugiemu człowiekowi radość. Pokazać osobie samotnej, że nie jest sama na świecie, i że może liczyć na ludzi dobrej woli. Takie gesty to wspaniały ludzki odruch płynący z głębi serca, oraz potwierdzenie istnienia ludzkiej wrażliwości.

  Początek, a nawet samo sedno, Świąt Bożego Narodzenia nie bierze się z całej materialnej otoczki upiększającej szarą rzeczywistość ale z ludzkiego serca. Ten fakt warto zapamiętać i powtarzać go sobie tak często, dopóki Święta nie będą trwały cały rok. Ktoś z nutą sarkazmu zapyta, czy to w ogóle możliwe? Czy możliwe czy nie, wierzyć trzeba i walczyć o to też trzeba.

  Korzystając z okazji, że jutro rozpoczynają się Święta Bożego Narodzenia a temat wyżej napisanej treści dotyczy tego okresu spieszymy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Gwiazdki pełnej ciepła rodzinnego, obfitej w prezenty i magię relacji międzyludzkich oraz owocną w dozę odpoczynku od omszałej codzienności. A także bogactwa świątecznego stołu, który nie spowoduje żadnych problemów związanych z przejedzeniem, spędzania czasu wpatrując się w oczy rodziny i bliskich ludzi a nie w szklany ekran  oraz dużo uśmiechu i radości.

  Zawiązując Mikołajowy worek wszystkim Mieszkańcom Miasta i Gminy Warka, Czytelnikom portalu Warka24, a także wszystkim Gościom i Przybyszom życzymy Wesołych Świąt!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE