12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeKsiążka przyjacielem człowieka

  Książka przyjacielem człowieka

  W kwietniu Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce, przeprowadziła cykl lekcji bibliotecznych. Gościło u nas 7 klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Budziszynku (gm. Chynów). Celem lekcji było zapoznanie uczniów z biblioteką i jej księgozbiorem, promowanie czytania książek, wyrabiania u dzieci nawyku korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat.

  W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jaka jest różnica pomiędzy biblioteką publiczną a szkolną oraz księgarnią. Poznali zasady wypożyczania i poszanowania książek. Krótki wykład poparty ilustracjami pozwolił im zobaczyć jak na przestrzeni wieków zmieniała się forma książki: od tabliczki glinianej do audiobooków. Dowiedzieli się również skąd wzięło się powiedzenie „przeczytać książkę od deski do deski”. Następnym stadium lekcji było poznanie etapów powstawania książki: od pomysłu autora po miejsce na regale bibliotecznym.

  Po wizycie w bibliotece dla dorosłych uczniowie przeszli do oddziału dla dzieci, gdzie wśród książek dopasowanych do ich wieku i zainteresowań oraz wśród kolorowych regałów i postaci z bajek oddali się pasji buszowania w świecie fantazji. Część uczniów została pełnoprawnymi czytelnikami, zakładając karty i wypożyczając książki do domu.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE