Więcej

  Barmanie piwo lej!

  W sobotę 30 kwietnia odbyła się oficjalna promocja, kolejnego, piątego już wareckiego questu. Tym razem amatorzy tej, dosyć nowej i ciekawej formy zwiedzania i poznawania lokalnego dziedzictwa w dwóch turach o 12 i 15 poznawali wareckie, ponad 5-wiekowe tradycje piwowarskie. Wyprawom przewodniczyły współautorki questu: Mariola Bienias, Iga Kowalska oraz Dorota Lenarczyk. Na wstępie każdy zespół został zapoznany z genezą questu oraz pozostałymi wareckimi questami. Przed wyruszeniem w drogę uczestnicy otrzymali ulotki questowe, długopisy oraz pamiątkowe znaczki.

  Po rozwiązaniu pierwszej, zawartej w queście zagadki cała grupa  żwawym krokiem  podążała za wskazówkami. W międzyczasie odczytywane były ciekawostki dotyczące poszczególnych punktów na szlaku zwiedzania. Nie zabrakło również pytań, na które z chęcią grupa merytoryczna odpowiadała zainteresowanym.

  Kiedy wszyscy zostali nasyceni wiedzą na temat tradycji piwowarskich w naszym mieście i dotarli do Zajazdu na Winiarach, nadeszła pora na ukojenie pragnienia i zasmakowania dzisiejszego piwa warzonego w wareckim Browarze. Przy kuflu tego złotego trunku uczestnicy na zakończenie rozwiązywali krzyżówkę, by dowiedzieć się „jak małą beczułkę na piwo kiedyś nazywano”.

  Partnerem opracowania Questu jest Browar Warka. Quest wydany został w 40. rocznicę powstania w Warce browaru, który kultywuje ponad 5-wiekową tradycję piwowarską. Partnerem promocji, poza wareckim Browarem, który ufundował „złocisty trunek” był również gościnny Zajazd na Winiarach.

  Uwaga! Quest przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO QUESTOWANIA. Ulotki questowe można ściągnąć ze strony www.wareckiquesting.pl lub wziąć w kilku miejscach w Warce.

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE