Więcej
  Strona głównaBlogiW Nowy Rok z Albertem Einsteinem

  W Nowy Rok z Albertem Einsteinem

  Trzy filary czasu – przeszłość, przyszłość, teraźniejszość

  Nowy Rok to bardzo sprzyjająca pora, by zakasać rękawy i wziąć się do pracy. No bo chyba nie chcesz żyć bez żadnego celu? Obawy i zniechęcenie są zrozumiałe, ale mniej korzystnym już jest poddawanie się temu. Kto przeżyje ten rok za Ciebie, jak nie Ty sam?

  Postanowienia noworoczne. Instrukcja obsługi. 

  1. Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko. Albert Einstein

  W podejmowaniu postanowień noworocznych ważne jest, by nie idealizować obrazu samego siebie ani swojego życia. Cel musi być realistyczny i konkretny, a z drugiej strony elastyczny i umożliwiający jego realizację w zmiennych sytuacjach życia codziennego. Na przykład „Będę co miesiąc drobnym datkiem wspierał wybraną organizację charytatywną” zamiast „Będę coraz lepszym człowiekiem”. Różnica pomiędzy tymi dwoma postanowieniami jest taka, że pierwszy sprawia, że człowiek dokładnie wie, co ma robić, a przy okazji osiąga to drugie. W drugim przypadku natomiast tak naprawdę nie wiadomo, jak to postanowienie zrealizować; nigdy nie wiadomo, czy cel został już osiągnięty, czy jeszcze nie. Tym samym trudno o zadowolenie i poczucie spełnienia.

  2. Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać w sprawach istotnych. Albert Einstein

  Pomyśl, bez oszukiwania, z czym masz największy problem. Jeśli jest to skłonność do zaciemniania rzeczywistości, nawet jeśli w praktyce oznacza to koloryzowanie jej (czyt. kłamstwo), to może warto wziąć byka za rogi? A może Twój największy problem to nieuprzejmość i brak życzliwości dla innych? Wtedy korzystnym postanowieniem byłoby na przykład to, że w każdym tygodniu sprawisz komuś radość.

  3. Najcenniejszych rzeczy w życiu nie nabywa się za pieniądze. Albert Einstein

  Tylko człowiek może osiągnąć coś w życiu aktem woli i własnym wyborem. Znana jest historia, jak w obozach wojskowych wygłodzeni więźniowie odmawiali zjedzenia sobie kromki chleba wcześniej, niż o tej godzinie, którą sobie wyznaczyli. Ćwiczyli tym samym siłę swojej woli i hart ducha. Z pewnością nie dostarczało im to samych radości, ale z taką samą pewnością można przyznać, że ich radość przyszła później, gdy wytrwali.

   

  Autorem tekstu jest: Paulina Korpalska

   

  Cytaty pochodzą ze strony cytaty.info

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE