Więcej
  Strona głównaInstytucjeDziś są nasze urodziny… 50-te

  Dziś są nasze urodziny… 50-te

  13 kwietnia 2016 roku to data szczególna. W tym dniu Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obchodziła 50-lecie istnienia.

  O godzinie 17:00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Dyrektor szkoły Maryla Szajner serdecznie powitała przybyłych gości: wiceburmistrz Warki Teresę Knyzio, Radnych Rady Miejskiej w Warce, dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwonę Stefaniak, dyrektora Gminnej Instytucji Kultury „Dworek  na Długiej’’ Andrzeja Zarębę, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Elżbietę Paczkę, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, którzy zakończyli już swoją pracę zawodową oraz absolwentów i zaproszonych  gości.

  Historia szkoły jest bardzo bogata, sięga roku 1965. Wówczas na wniosek Rady Pedagogicznej i Komitetu Rodzicielskiego Kuratorium Okręgu Szkolnego Warszawskiego zatwierdziło nazwę szkoły, która była pomnikiem na 1000-lecie Państwa Polskiego. Obecnie nasza placówka to 710 uczniów uczących się w 28 oddziałach szkolnych i 3 oddziałach przedszkolnych. Musimy podkreślić, że chlubą naszej jednostki są klasy integracyjne.

  Program  artystyczny zaprezentowany przez uczniów szkoły był okazją do wspomnień, refleksją nad przemijającym czasem, a także przypomnieniem, że szkoła to miejsce, gdzie oprócz nauki płata się figle, przeżywa chwile radości, nawiązuje przyjaźnie. Dzieci od przedszkolaków do klas najstarszych, dawne i współczesne dzieje placówki ilustrowały tańcami i występami wokalnymi. Uwagę widzów przyciągały także barwne kostiumy.

  Przybyli goście zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić im „podróż sentymentalną” w przeszłość, przygotowano liczne ekspozycje, prezentacje i wystawy prac plastycznych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
  w Warce. Podziękowaniom, gratulacjom i życzeniom nie było końca…

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE