12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkoły PodstawoweMaj miesiącem pamięci o patronie w Nowej Wsi

  Maj miesiącem pamięci o patronie w Nowej Wsi

  Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 r. w Nowej Wsi, jak co roku w maju, obchodzili uroczysty Dzień Patrona Szkoły. W rocznicę bitwy pod Gołębiowem – 18 maja, uczcili pamięć poległych bohaterów.

  Uroczystości rozpoczęto przed budynkiem szkoły, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą 135. rocznicę bitwy pod Gołębiowem oraz nadanie szkole imienia w 1998 roku.

  Następnie uczniowie i nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Marzeną Tomaszewską, przemaszerowali prowadzeni przez sztandar szkoły do kościoła pod wezwaniem Św. Izydora Oracza w Nowej Wsi. Mszę świętą w intencji poległych żołnierzy odprawił ksiądz proboszcz Sławomir Paszowski. W uroczystości brali udział przedstawiciele gminy Jasieniec.

  Po wspólnej modlitwie Pani Dyrektor, goście oraz delegacja uczniów udali się do Gołębiowa, gdzie złożono kwiaty i znicze przed mogiłą powstańców. Miejsce pamięci poległych bohaterów zostało w ostatnim czasie odnowione przez gminę Jasieniec. Maj jest czasem kiedy uczniowie szkoły podstawowej w Nowej Wsi szczególnie pamiętają o swoim patronie i odwiedzają mogiłę w Gołębiowie.

  ZS-P Nowa Wieś

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE