-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejTak się zaczęła letnia przygoda!

  Tak się zaczęła letnia przygoda!

  Rok szkolny dobiega końca… każdy uczeń już czuje powiew wolności. W sobotę 18 czerwca przed Dworkiem na Długiej odbył się rodzinny piknik rozpoczynający lato w Warce. Ze względu na trwające właśnie we Francji EURO  piknik nawiązywał do piłkarskich rozgrywek.  W nawiązaniu do charakteru imprezy, jedną z głównych atrakcji były sportowe dmuchańce.

  Podczas imprezy uczestnicy mogli skorzystać również  z wielu innych atrakcji, dostępnych na  stoiskach: Szkoły Językowej Early Stage, Grupy Rekonstrukcji Historycznej,  Warsztatów decoupage oraz Warsztatów plastycznych. Stoisko Banku Spółdzielczego cieszyło się ogromną aktywnością ludzi uczestniczących w różnorodnych, najczęściej piłkarskich konkursach. Również Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Publicznym Gimnazjum w Warce cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wolontariusze malowali uśmiechnięte buźki dzieci oraz tworzyli zwierzątka i inne przedmioty z balonów.  Spragnieni słodyczy uczestnicy pikniku mogli zatrzymać się przy stoisku „Tuszyńscy, Miody z tradycjami” i zasmakować przepysznego, tradycyjnego miodu oraz lemoniady. Wielu emocji dostarczył także II Rodzinny Turniej Szachowy, w którym najlepszymi okazali się:

  1 miejsce –  Państwo Łukiewicz,

  2 miejsce –  Państwo Tulo,

  3 miejsce –  Państwo Norberciakowie.

  Moc adrenaliny wyzwolił również turniej „Szachów Bieganych”, w którym na podium dobiegli:

  1 miejsce – Jakub Łukiewicz,

  2 miejsce – Kacper Tulo,

  Ex aequo –  Jakub Szczepaniak.

  W ramach zakończenia roku artystycznego 2015/2016 w Dworku na Długiej podczas pikniku zostały wręczone dyplomy oraz upominki dla uczestników poszczególnych zajęć: plastycznych, nauki gry na gitarze oraz pianinie, nauki śpiewu, plastyki na wesoło „kolorAnki”, robotyki, ceramiki, „Teatrzyku niedużego”, grupy teatralnej PRETEKST, Klubu Fantastyki oraz szachów. Zostały również wręczone dyplomy oraz medale dla sekcji piłki nożnej działającej w Centrum Sportu i Rekreacji.

  Przebieg pikniku umiliły swoimi wystąpieniami działające przy Dworku na Długiej  sekcje: pianina, gitary oraz śpiewu. Podczas imprezy miała również miejsce prezentacja Grupy Rekonstrukcji Historycznej WARKA.

  Oczywiście w programie nie mogło zabraknąć wystąpienia naszej wspaniałej Orkiestry Moderato. O 16 dała koncert przed Dworkiem, po czym jej członkowie otrzymali dyplomy oraz upominki za aktywną działalność w orkiestrze. Następnie na wareckim rynku  zaprezentowana została Musztra Paradna.

  Na boisku przy Publicznym Gimnazjum w Warce miały miejsce rozgrywki lokalnego miniEURO, w którym wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych. Po koncercie Orkiestry został wręczony puchar zwycięzcom  finału miniEuro 2016 – Francji, czyli reprezentacji z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi. Miał miejsce również mini turniej piłki nożnej, zorganizowany przez Centrum Sportu i Rekreacji.

  Ostatnim punktem programu rodzinnego pikniku była premiera płyty wydanej przez Dworek na Długiej pt. „WARKA MUSIC SHOW 5”. Laureatki konkursu zaprezentowały utwory znajdujące się na tej płycie oraz otrzymały pamiątkowe „Złote płyty”.

  Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Tym miłym akcentem rozpoczynamy lato w Warce. Od lipca zapraszamy do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych przez wareckie instytucje.

  Organizatorzy pikniku – Samorząd Miasta Warki, Dworek na Długiej i Centrum Sportu i Rekreacji.

  Współorganizatorzy – Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Warce, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Bank Spółdzielczy w Warce, GRH WARKA, Szkolne Koło Wolontariatu przy PG w Warce.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE