Więcej
  Strona głównaInstytucjeW Konarach... zabawa, belgijskie gofry i strefa kibica

  W Konarach… zabawa, belgijskie gofry i strefa kibica

  W miłej atmosferze, przy radosnych występach dzieci i wesołej muzyce upłynął tegoroczny festyn rodzinny w Konarach, który odbył się 12 czerwca.

  Gościnne progi konarskiej podstawówki przekroczyli w tym dniu  zaproszeni goście: Małgorzata Iskra, Danuta Sadowska, Piotr Bączek, Tadeusz Sobieraj. Jak zwykle nie zawiedli też druhowie z miejscowej OSP uatrakcyjniając imprezę pokazami strażackimi. Festyn zbiegł się z dniem, w którym reprezentacja Polski rozegrała mecz z Irlandią Północną, toteż organizatorzy pomyśleli również o kibicach. Utworzona strefa kibica cieszyła się dużym powodzeniem wśród całych rodzin. Dmuchane zjeżdżalnie pozostające też
  w tematyce piłkarskiej, sponsorowane przez Burmistrza Warki, były w tym czasie oblegane głównie przez młodsze dzieci.

  Wszyscy degustowali potrawy z grilla i kawiarenki. Uczestnicy festynu mieli okazję skosztować belgijskich gofrów, które wypiekała rodowita Belgijka Lisa przy pomocy Parapata z Tajlandii. Ci młodzi ludzie nie pierwszy raz odwiedzili Konary. Przebywali przecież przez cały rok u wareckich rodzin w ramach tzw. wymiany młodzieży. Dzieci i nauczyciele z Konar ze zdumieniem obserwowali, jak od jesieni Lisa i Parapat w galopującym tempie opanowywali język polski. Z końcem czerwca opuszczają nasz kraj, ale obiecali jeszcze odwiedzić Konary. Może przyjadą na festyn za rok? Zapraszamy!

  PSP Konary

  1

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE